Baník si po Zlínu vyšlápl i na Bohemians, souboj o pohárové pozice skončil nerozhodně

Fotbalisté Baníku bojují o udržení všemi možnými silami a v zápase s Bohemians to také naplno dokázali. Utkání o pohárové příčky, v němž se střetl Jablonec s Olomoucí, skončilo nerozhodně.

Utkání mezi Jabloncem a Olomoucí se neslo na vlně očekávání, které nakonec moc vzruchu nepřineslo. Jablonec sice natáhl svou šňůru neporazitelnosti na devět zápasů v řadě, zato v boji o pohárové příčky svému konkurentovi neutekl. Kdo ví, jak by se utkání nakonec vyvinulo, kdyby Hanousek v 87. minutě nebyl zezadu podražen Texlem, jenž si sice vysloužil červenou kartu, avšak zarazil tak slibně se rýsující akci.

Fotbalisté Bohemians jako by se topili ještě v euforii po šlágru s Plzní, jelikož v zápase s Baníkem toho moc nepředvedli. Ono zmíněné nasazení dnes stálo na straně domácího celku, který v prvním poločase na Fryštáka ještě recept nenašel, zato chvíli po změně stran přišly dva slepené góly od Fleišmana a Pazdery. Bohemka s pouhými třemi střeleckými pokusy v utkání na nějakou korekci asi ani nepomýšlela.

Úspěšnost domácích týmů poté potvrdily i Slovácko a Dukla Praha. Slovácko získalo ve hře o záchranu důležité tři body proti Brnu. Hrdinou utkání se stal Jan Juroška, který v 58. minutě vstřelil jedinou branku. Hosté měli několik šancí na srovnání, v závěru se poté dožadovali pokutového kopu. Gól ale nevstřelili a spadli tak na poslední pozici ligové tabulky.

Překvapivě poté naplno bodovala pražská Dukla, která doma porazila Liberec 2:0. Hosté sice byli aktivnější, ale větší šanci si nevypracovali. To domácí udeřili téměř z ničeho v 55. minutě, kdy jemným obloučkem překonal gólmana Hladkého Ivan Schranz. Pojistku následně přidal Lukáš Holík a tak i Dukla má velmi důležité vítězství.