Citizens jsou o krok blíže titulu, Barcelona znovu nezaváhala

Chelsea měla na hřišti Southamptonu na mále, ale nakonec se jí přeci jen podařilo otočit utkání a udržet se na příčkách zaručujících účast v Evropské lize. Naplno uspěl i Liverpool a taktéž Manchester City, který vyhrál duel s Tottenhamem a je o krok blíž titulu. V Německu naděloval Bayern a ve Španělsku znovu uspěla Barcelona, která si poradila s Valencií.

Blues v utkání se Southamptonem vypadali doslova na ručník. První poločas londýnskému celku vůbec nevyšel a začátek druhého také ne. Když se v 60. minutě Svatí dostali do dvoubrankového vedení, Antonio Conte zamíchal se sestavou a dodal svému týmu nový impuls hry. Motivace to byla značná, jelikož Chelsea v rámci osmi minut vstřelila tři góly a zápas rázem otočila. Domácí byli po třetím inkasovaném gólu natolik opaření, že ani v závěrečné fázi hry už vyrovnat nedokázali. Southampton tedy po dnešním utkání dělí 3 body od záchrany.

Naplno kromě Chelsea uspěl i Liverpool, trefil se kompletní útok ve složení Mané-Salah-Firmino. A tři nesmírně důležité body má i Manchester City, který ve šlágru kola zdolal Tottenham. Hostům pomohly především momenty z úvodu utkání. Ve 22. minutě se trefil Gabriel Jesus a už o tři minuty poté jej následoval Iljay Gündogan, který proměnil penaltu.

Premier League - 34. kolo:
Southampton - Chelsea 2:3 (21. Tadič, 60. Bednarek - 70. + 78. Giroud, 75. Hazard)
Burnley - Leicester 2:1 (6. Wood, 9. Long - 72. Vardy)
Crystal Palace - Brighton 3:2 (5. a 24. Zaha, 14. Tomkins - 18. Murray, 34. Izquierdo)
Huddersfield - Watford 1:0 (90+1 Ince)
Swansea - Everton 1:1 (71. Ayew - 43. vlastní Naughton)
Liverpool - Bournemouth 3:0 (7. Mané, 69. Salah, 90. Firmino)
Tottenham Hotspur - Manchester City 1:3 (42. Eriksen - 22. Gabriel Jesus, 25. Güngodan z penalty, 72. Sterling)

Sezona Sevilly by se dala rozdělit na dvě části. Ta první, co nesou úspěchy na evropské scéně, a ta druhá, jaká je skutečnost v domácí lize. Zatímco v Evropě se tento španělský celek nebál ukázat své kvality, v LaLize to tak zcela neplatí a domácí zápas s Villarrealem to jenom potvrdil. Nechybělo moc a hosté sahali po třech bodech, jenže dvoubrankové vedení nakonec v 78. a 82. minutě smazal Nolito s N'Zonzim. Remíza 2:2 však ani nadále nic neřeší, neboť Sevilla je šest kol před koncem bod za šestou příčkou, která by jí zaručila alespoň kvalifikaci do Evropské ligy.

Fotbalisté Barcelony si po porážce s Římem alespoň částečně spravili chuť a v domácím utkání s Valencií vyhráli 2:1. Výkon z prvního poločasu tomu ještě tak nenapovídal, neboť střelecky aktivnější byli právě hosté, ovšem ve druhém poločase se tempo hry přeci jenom vyrovnalo. Katalánci vedli 2:0 a o mírnou korekci se v 87. minutě z penalty postaral Parejo.

LaLiga - 32. kolo:
Sevilla - Villarreal 2:2 (78. Nolito, 82. N'Zonzi - 36. Raba, 68. Bacca)
Barcelona - Valencia 2:1 (15. Suárez, 51. Umtiti - 87. Parejo z pen.)
Las Palmas - Real Sociedad 0:1 (21. Oyarzabal)
Leganés - Celta 1:0 (63. Guerrero)
Athletic - Deportivo La Coruña 2:3 (48. García, 72. Susaeta - 6. a 14. Adrián, 53. Valle)

Není tomu tak dávno, co vedení Udine vyhlásilo poplach nejvyšší nouze a ani dnešní výsledek nějak nenasvědčuje tomu, že by si z něho hráči vzali ponaučení. V utkání na půdě Cagliari se sice po deseti minutách hry dostali do vedení, ovšem většina zápasu byla v režii domácích, kteří průběh otočili na výsledných 2:1. Pro Udine je to devátá porážka v řadě.

Další tři zápasy nabídly dohromady jedinou branku. Díky ní Janov porazil Crotone, střetnutí mezi Chievem a Turínem a také mezi Atalantou a Interem skončila bez branek.

Serie A - 32. kolo:
Cagliari - Udinese 2:1 (21. Pavoletti, 84. Ceppitelli - 10. Lasagna)
Janov - Crotone 1:0 (28. Bessa)
Chievo - Turín 0:0
Atalanta Bergamo - Inter Milán 0:0

Fotbalisté Leverkusenu po Lipsku vyhráli i nad Frankfurtem a pomalu sahají po příčkách, které by jim zaručili účast v prestižní lize mistrů. Podobně jako v předchozím zápase se jednalo o čtyřgólový příděl, jenž v prvním poločase odstartoval Brandt a v druhém hattrickem doplnil Volland. Své měl co říct s útokem na nejbohatší evropskou soutěž i Hoffenheim. Ten rozhodl o výhře nad Hamburkem již v prvním poločase, avšak s Leverkusenem pouze držel krok, než aby se na něj dotáhl.

Bayern si oslavu titulu zkazit nenechal. Doma sice proti Gladbachu brzy prohrával, už v 9. minutě se trefil Drmič. Pak ale přišel gólostroj, který se nakonec zastavil na čísle pět. Dvakrát se trefil Sandro Wagner, jednou se prosadil i střídající kanonýr Robert Lewandowski.

Bundesliga - 30. kolo:
Hertha - Kolín nad Rýnem 2:1 (49. a 53. Selke - 29. Bittencourt)
Hoffenheim - Hamburk 2:0 (18. Gnabry, 27. Szalai)
Leverkusen - Frankfurt 4:1 (20. Brandt, 71., 77. a 88. Volland - 23. Fabian)
Stuttgart - Hannover 1:1 (53. Thommy - 90+1 Fullkrug)
Bayern Mnichov - Mönchengladbach 5:1 (37. a 41. Wagner, 51. Thiago, 68. Alaba, 82. Lewandowski - 9. Drmić)

Ligue 1 - 33. kolo:
Lyon - Amiens 3:0 (31. Mariano, 83. Depay, 85. Traoré)