Plzeň dostala zase bůra, Arsenal si zahraje finále, Udine padlo v Římě

S cílem napravit pětibrankový příděl od Salcburku vstoupili do přípravného utkání proti Šanghaji Šen-chu hráči Plzně. Čínský soupeř se však s ligovým lídrem nemazlil a defenzivu Vrbova týmu rovněž pokořil pěti brankami. Do finále Anglického ligového poháru se po Manchesteru City ve středu večer probojoval i Arsenal, který v odvetě porazil Chelsea 2:1. V Italské Serii A se nedařilo českým hráčům. Udine s Barákem a Janktem dostalo tři góly na hřišti Lazia, Schickovo AS Řím zase bralo jen bod proti Sampdorii po výsledku 1:1.

Jako první se na soustředění ve Španělsku radovali borci Viktorie, když se deset minut před pauzou prosadil kanonýr Krmenčík. Po změně stran ale začali úřadovat hráči asijského celku. Hattrickem se blýskl Moreno, po jedné trefě pak přidali Martins a Sun Š´Lin.

Na půdě Lazia Řím se představili v dresu Udine oba Češi, na hřišti se ale nepotkali. Antonín Barák šel ze hřiště v 55. minutě, Jakub Jankto se na hrací plochu dostal až o deset minut později. Ani jeden z nich však nedokázal na defenzivu domácího celku vyzrát, stejně jako další hostující borci. Naopak Lazio potvrdilo formu a třemi góly rozhodlo o hladké výhře. Alespoň z bodu se radoval druhý celek z věčného města. AS na hřišti Sampdorie díky Edinu Džekovi uhrál remízu 1:1, kterou bosenský kanonýr zachránil v nastaveném čase. Střídající Patrik Schick se neprosadil.

Přípravné utkání:

Viktoria Plzeň - Šanghaj Šen-chua 1:5 (1:0)

Branky: 35. Krmenčík - 49. z pen., 65. a 73. Moreno, 68. Martins, 71. Sun Š' Lin.

Sestava Plzně: Hruška (64. Sváček) - Řezník (46. Havel), Hubník (72. Živulič), Hájek (72. Piroch), Limberský (72. Kovařík) - Hořava (46. Kolář), Hrošovský (64. Ivanschitz) - Petržela (46. Pilař), Čermák (64. Bakoš), Kopic (46. Zeman) - Krmenčík (46. Chorý). Trenér: Vrba.

Italská liga:

3. kolo:

Sampdoria Janov - AS Řím 1:1 (45.+2 Quagliarella z pen. - 90.+1 Džeko).

12. kolo:

Lazio Řím - Udine 3:0 (22. vlastní Samir, 47. Nani, 87. Anderson).

Anglický Ligový pohár - semifinále, odveta:

Arsenal - Chelsea 2:1 (12. vlastní Rüdiger, 60. Xhaka - 7. Hazard). První zápas 0:0, postoupil Arsenal.