Slavia si zastřílela, to Plzeň schytala od Salcburku pořádný debakl

Zatímco Brno na slovenského soupeře v přípravě vyzrálo, Baník odjíždí ze Žiliny s porážkou 2:0. Slavit nemůže ani Plzeň, ta v přípravě schytala pětigólový přiděl od Salcburku. Stejným rozdílem poté Slavia doma přehrála Žižkov, dvakrát se trefil Miroslav Stoch.

Hned tři české celky se utkaly se slovenskými protivníky. Zatímco ale Baník nedokázal vstřelit branku Žilině, další dva týmy úspěšné byly. Olomouc porazila Dunajskou Stredu, minutu před koncem se o to postaral Jakub Yunis, jenž se vrátil z hostování z polských Katowic.

Slaví i Brno, které zdolalo Nitru 2:0. Nejvyšší výhru si připsala pražská Slavia, svěřenci trenéra Jindřicha Trpišovského rozstříleli Viktorii Žižikov. Už ve 2. minutě skóroval Jakub Jugas, brzy jej následoval i Jan Bořil.

Ve druhé půli se trefil mladík Jonas Auer a v závěru přidal dvě branky Miroslav Stoch, který nejprve proměnil penaltu po faulu na Rondiče a následně se čtyři minuty před koncem nádherně trefil pod horní tyč.

Zatímco Slavia pět branek nastřílela, Plzeň pět branek inkasovala. Salcburk aktuálního lídra české ligy jasně přehrál a i díky skvěle zvládnutému závěru první půle a skvělému úvodu půle druhé vyhrál 0:5.

„Jsme ve fázi přípravy, kdy pro nás výsledky nejsou zase tolik směrodatné. Sledujeme hráče, jak pracují v určité fázi únavy, zkoušíme a během tréninků tvrdě makáme na tom, abychom byli správně nachystáni za necelý měsíc, kdy nás čeká Partizan Bělehrad a start domácí soutěže,“ prozradil asistent Pavla Vrby Dušan Fitzel. „I tento zápas si však interně důkladně zhodnotíme a hráčům své řekneme," řekl k zápasu.

Přátelské zápasy českých klubů před startem jarní části sezóny:

Viktoria Plzeň - Red Bull Salcburk 0:5 (0:2).
Branky:
 25. Schmid, 44. Minamino, 49. Dabbur, 56. Hwang Hi-čchan, 66. Haidara

Slavia Praha - Viktoria Žižkov 5:0 (2:0).
Branky:
 66. z pen. a 86. Stoch, 2. Jugas, 15. Bořil, 61. Auer

DAC Dunajská Streda - Sigma Olomouc 1:2 (1:1).
Branky: 14. Vida - 45. Polom, 89. Yunis

Zbrojovka Brno - FC Nitra 2:0 (1:0).
Branky:
 29. Růsek, 65. Juhar

Energie Chotěbuz - Dukla Praha 2:0 (0:0).
Branky: 76. Baude, 83. Stein

Fastav Zlín - SFC Opava 3:3 (2:2).
Branky: 43. Gettler, 45. V. Mlýnek, 53. Tureček - 3. Kotlík, 23. Socha, 46. Jurečka.

Žilina - Baník Ostrava 2:0 (1:0).