Senzace Premier League: může Burnley zopakovat příběh Leicesteru?

Kdo byl po úterních zápasech Premier League na čtvrtém místě neúplné tabulky? Je to těžko k uvěření, ale celek Burnley, který tam poskočil po výhře nad Stoke City 1:0.

Senzace Premier League: může Burnley zopakovat příběh Leicesteru?

Mužstvo trenéra Seana Dycha podává vyrovnané výkony doma i venku, po 17 kolech mělo 31 bodů, šlapalo na paty mistrovské Chelsea a oběma týmům z Manchesteru.

„Fotbal je o skutečnosti a realitě, ale také trochu o snech. Vzpomeňte si na nedávný příběh Leicesteru. Oni ukázali, že každý příběh se dá uskutečnit,“ řekl pro BBC 46 letý kouč.

Burnley o sobě dalo vědět hned v prvním kole tohoto ročníku, když vyhrálo na půdě mistra z Chelsea 3:2. Nastartovalo ho to na vítěznou vlnu, ale z osmi tříbodových zisků jich bylo hned šest nejtěsnějších v poměru 1:0.

„Je to můj nejoblíbenější výsledek, pro trenéra je velmi cenný. Když jsem hrával pod Brianem Cloughem, měl takové výsledky moc rád. Je z toho plný bodový zisk a čisté konto pro brankáře,“ vysvětlil Dych.

Burnley tak může snít o evropských pohárech, kde naposledy hrálo před více než padesáti lety v sezoně 1965/66. „Je to maximum, čeho můžeme letos dosáhnout, jsem totiž realista a vím, na co tento tým i tento klub má,“ zůstává na zemi kouč.

Takže druhý Leicester? Spíše ne!