ČFL: Domažlice doma opět nadělovaly, odnesl to Vyšehrad. Jirny obraly lídra

Z Domažlic se v letošní sezoně ČFL budou vozit soupeřům body jen hodně těžko. Jiskra je v domácím prostředí nesmírně silná, což na vlastní kůži poznali v 10. kole i hráči Vyšehradu. Podruhé v řadě ztratila body vedoucí Chrudim, která udolala Jirny až po penaltovém rozstřelu. Naopak do výtečné formy se dostávají Zápy s Karlem Pitákem, o víkendu si na svém hřišti poradily i s Dobrovicí.

Sedm zápasů, šest výher, jediný ztracený bod a impozantní skóre 26:6. Takovou bilancí v domácím prostředí se mohou pyšnit hráči Domažlic. O síle Jiskry na jejím hřišti nyní mohou vyprávět i na Vyšehradě. Slavoj přijel na Plzeňsko s výbornou náladou, minulý týden si totiž smlsnul 7:1 na Králově Dvoře. A i v Domažlicích začal skvěle, už v 19. minutě proměnil kanonýr Čtvrtníček penaltu a poslal hosty do vedení.

Ještě před odchodem do kabin ale Bauer srovnal a krátce po změně stran poslal Jiskru do vedení Došlý. Uběhlo dalších pár minut a Čtvrtníček proměnil i druhou penaltu – 2:2. V 56. minutě dostali výhodou pokutového kopu i domácí, ale Došly ztroskotal na gólmanovi Havránkovi. Kanonýr Jisky si ale záhy spravil náladu a poslal svůj tým do vedení. Poté se trefili ještě Mužík s Teršlem a Domažlice slavily výhru 5:2.

„Zápas se zlomil v náš prospěch na konci první půle, kdy jsme vyrovnali na 1:1. V poločase v kabině jsem viděl, jak jsou kluci odhodlaní a věděl jsem, že to zvládneme. Došlý sice neproměnil naši penaltu, ale vážím si, že jsme poté dali tři branky. Byl to tvrdý zápas, ale v mezích fair play," zhodnotil utkání pro klubový web kouč Domažlic Pavel Vaigl. „Kritika tentokrát míří hlavně na stoperskou dvojici, které zápas ani trochu nevyšel. Na této úrovni ale nelze dělat vysloveně kardinální chyby. Z naší strany to není rozhodně poprvé. Domažlice hrály mnohem cílevědomější fotbal a asi byly lepší, když nás porazily 5:2,“ nebral si servítky vyšehradský asistent Milan Kopřiva.

Největší střelecká esa ČFL? Černá perla z Nigérie i borec, co přežil otok mozku

Domažlice stáhly z druhé příčky ztrátu na vedoucí Chrudim už jen na čtyři body. Východočeši totiž po prohře v Dobrovici ztratili body i v domácím utkání s Jirnami. Houževnatí hosté odolali tlaku domácích a zápas dovedli až k pokutovým kopům. V nich vybojovala druhý bod Chrudim.

Tabulkou vzhůru pomalu stoupají Zápy. Klub z okresu Praha-východ, který před sezonou posílil zkušenostmi ostřílený Karel Piták, z posledních šesti zápasů ztratili jediný bod. Skvělou formu Zápy potvrdily i proti Dobrovici, kterou porazily 2:0 a vyšvihly se už na čtvrtou příčku právě před svého posledního soupeře.

Kdyby se udělovala trofej při hráče kola, kromě domažlického Došlého by o ni mohl usilovat také Carlo Maria Maione z Vltavínu. Italského útočníka poslal kouč Martin Frýdek do duelu s Benešovem po hodině hry za bezbrankového stavu. A jak se záhy ukázalo, vicemistr Evropy z roku 1996 měl zlatou ruku. Maione totiž dvěma trefami v závěrečné desetiminutovce rozhodl o výhře pražského celku 2:0.

ČFL, 10. kolo:
Vltavín – Benešov 2:0 (81. a 86. Maione)
Chrudim – Jirny 1:0 po pen.
Králův Dvůr – Benátky nad Jizerou 1:0 (47. Bohánek)
Litoměřicko – Brozany 1:2 po pen. (52. Hanuš – 28. Chukwuma)
Ústí nad Orlicí – Písek 2:1 (65. Vaňous, 76. Falta – 74. Milec)
Domažlice – Vyšehrad 5:2 (45. Bauer, 48. a 69. Došlý, 74. Mužík, 88. Teršl – 19. a 53. Čtvrtníček)
Převýšov – Štěchovice 2:1 po pen. (83. Sedláček – 34. Jakobovský)
Nymburk – Čížová 2:1 po pen. (16. Nepovím – 18. Janda)
Zápy – Dobrovice 2:0 (24. Růžek, 55. Matějka, ČK: 58. Novák - D)

Aktuální tabulku ČFL a kompletní rozpis zápasů a výsledků najdete zde

Válel po boku Schicka, ve Spartě ale neprorazil. Nepřišla šance, říká Surmaj. Chce se odrazit v ČFL