Chytit penaltu? Pro Čecha neřešitelný úkol! Selhal už dvanáctkrát v řadě

Petr Čech musel v sobotu večer překousnout hořkou porážku Arsenalu na hřišti Watfordu, který ve druhém poločase dokázal otočit vývoj duelu a zvítězit 2:1. Pomohla mu k tomu i penalta, kterou proměnil Troy Deeney. Pro Čecha šlo o dvanáctou penaltu v řadě, kterou nedokázal zlikvidovat.

Čech přišel na Emirates Stadium z Chelsea v roce 2015 a rychle se stal jedničkou mezi třemi tyčemi. Mnohokrát už pomohl kanonýrům výbornými zákroky k bodům, v sobotu se mu to ale nepodařilo.

Pyšnit se nemůže především sérií dvanácti penalt v řadě, které proti němu střelci soupeřů proměnili. Přitom někdejší hráč Sparty nebo Rennes exekutory soupeřů pečlivě sleduje a dlouhé minuty tráví u videa.

Proti Watfordu čelil v letošní sezoně první penaltě, ale ni nyní neuspěl. Pro představu, v loňském ročníku proti němu soupeř kopal devětkrát desítku.

Gunners se v případě výhry mohli posunout na čtvrtou příčku v tabulce, místo toho zůstali šestí. Z porážky Čecha nelze vinit, ale přeci jen by už mohl na úspěšný penaltový zákrok navázat. Naposledy se mu to podařilo v říjnu 2014 proti Mariboru a to už je pořádně vousatá vzpomínka.