Charlton prohrál se Spurs a sestupuje

Góly Dimitara Berbatova a Jermaina Defoea odsoudily Charlton k sestupu do Championship. Stalo se tak v dohrávce 37. kola nejvyšší anglické soutěže, v níž Tottenham porazil tým Athletic 2:0.

Charlton potřeboval vyhrát, aby si uchoval naději na setrvání v Premier League, ale do utkání se Spurs vstoupil velmi nešťastně, když už v 7. minutě prohrával přesnou trefou Berbatova. Athletic se sice v dalších minutách usilovně snažili skóre otočit, ale na dostřel branky Paula Robinsona se prakticky nedostali.

Největší šanci na vyrovnání tak měli Alex Song a Darren Bent, jenže ani jeden se do sítě netrefil. O konečné podobě výsledku rozhodl v nastaveném čase Defoe.

Vítězství posunulo Spurs na šesté místo v tabulce, porážka Charltonu naopak pomohla Fulhamu zajistit si místo i v dalších ročníku Premier League.