Divizní tým plný hvězd. Ve Zbuzanech válí vítěz Poháru UEFA, mistr s Baníkem i kat Lazia Řím!

Na první pohled jde o obyčejnou obec rozšířenou o novou výstavbu, kterých se v těsné blízkosti Prahy nacházejí desítky. Stačí se ale ve Zbuzanech někoho zeptat na fotbal a rázem zjistíte, že to zase tak obyčejné místo není. Za tým, který hraje od letošní sezony v divizi, totiž válí hned několik borců se zvučným jménem a bohatými ligovými zkušenostmi. Na soupisce dokonce najdeme i vítěze Poháru UEFA, předchůdce Evropské ligy. Mužstvo navíc trénuje známý a zkušený trenér. Které známé tváře ve Zbuzanech najdeme?

Mario Lička

Pětatřicetiletý Mario Lička toho stihl ve své kariéře víc než dost. V sezoně 2003/2004 vybojoval s ostravským Baníkem mistrovský titul, vyzkoušel si fotbal v Anglii, Itálii i Francii, kde byl dokonce v dresu Brestu u loučení Davida Beckhama s profesionální kariérou. Na kontě má i tři reprezentační starty. Koncem února 2016 se vrátil z angažmá v Polsku a rozhodl se pomoct Blšanům v krajském přeboru, tým totiž vedl jeho bratr Marcel. Letos v létě se přesunul do Zbuzan a od vedení klubu to byl skvělý tah. Lička je na divizi stále nadstandardním hráčem. Dává i hodně gólů, což potvrdil v předkole Mol Cupu, kdy nastřílel Brné sám šest gólů. „Je naším nejlepším hráčem,“ řekl pro idnes.cz prezident Zbuzan Josef Huňáček.