MSFL: Čtyřicetiletý Polách září v dresu Hodonína, Pašek pomohl 4 góly zostudit HFK

Uplynulé 8. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy bylo bohaté na zajímavé události. Hodonínu pomohl k cenné výhře v Kroměříži dlouholetý prvoligový záložník Tomáš Polách. Prostějov udolal Valašské Meziříčí až po parádním obratu ve druhém poločase, v němž nastřílel čtyři góly. V bídném vstupu do sezony naopak pokračuje HFK Olomouc, doma schytal sedmigólový příděl od Líšně. Roli lídra tabulky potvrdilo Velké Meziříčí.

Pamatujete si na Tomáše Polácha? V nejvyšší soutěži odehrál technicky výborně vybavený záložník za 11 sezon v dresu Starého Města, potažmo Slovácko a Brna celkem 268 zápasů. Dnes obléká dres Hodonína a ukazuje, že ani ve čtyřiceti letech není ve třetí lize do počtu. Jasně to demonstroval v utkání na půdě silné Kroměříže. Proti jednomu z aspirantů na postup se trefil hned dvakrát a s kapitánskou páskou na ruce dovedl svůj tým, který trénuje František Komňacký, k výhře 3:1 a mimořádně cenným třem bodům do tabulky.

Jediný gól poražené Kroměříže nevstřelil nikdo jiný než Jan Silný. Dvaadvacetiletý forvard sice jen zmírnil porážku Hanácké Slavie, ovšem touto trefou si polepšil už na 11 gólů a udržel první místo v tabulce střelců MSFL. Má o jednu branku víc než David Pašek z Líšně. Exligový hráč Brna se 100 starty v nejvyšší soutěži si výrazně polepšil čtyřmi góly, kterými nasměroval svůj tým k drtivé výhře 7:1 na půdě HFK Olomouc. Ten jen potvrdil rozpaky ze vstupu do sezony, se třemi body zůstává poslední. Líšeň poskočila na pátou pozici.

Holický celek ale nebyl jediným, kdo v osmém kole schytal takhle ostudný debakl. Sedm gólů dostal také Hulín. V Uničově se dlouho držel a ještě deset minut před koncem to nevypadalo na nějakou vysokou porážku. Pak se ale postupně trefili postupně uničovští Komenda, Ambrozek i Dostál a hulínský Spartak nakonec odjel s porážkou 2:7.

Dobrou formu potvrdil Prostějov. Po poločase si doma před vice něž čtyř stovkami diváků s Valašským Meziříčím prohrával, ale po změně stran už loňský účastník druhé nejvyšší soutěže začal úřadovat. Nejprve srovnal Fládr, poté syn legendy Pavla Hapala, Lukáš, strhl vedení na stranu favorita a kapitán Kroupa s Rusem ještě navýšili na konečných 4:1 pro Prostějov. V tabulce je čtvrtý za Vyškovem jen kvůli horšímu skóre.

Roli favorita potvrdil i vedoucí tým MSFL z Velkého Meziříčí. Utkání s petřkovickou Odrou zvládl zejména díky skvělému prvnímu poločasu, po kterém vedl 3:1, třetí branku obstarala hvězda týmu – exligový Pavel Simr. Hosté stačili po změně stran už pouze snížit.

MFL, 8. kolo:
Prostějov – Valašské Meziříčí 4:1
(47. Fládr, 58. Hapal, 77. Kroupa, 84. Rus – 27. Gregáň, 420 diváků)
Otrokovice – Vyškov 3:3 (3. Chwaszcz, 24. Kavumbagu, 68. Slaný – 11. Praks, 23. Lahodný, 93. Božovič, 87 diváků)
HFK Olomouc – Líšeň 1:7 (16. Seibert – 8., 67., 70. s 87. Pašek, 21. Vintr, 62. Minařík, 84. Frimmel, 96 diváků)
Hlučín – Uherský Brod 1:2 (34. Kraut – 15. Vrága, 62. Hruboš, 91 diváků)
Rýmařov – Mohelnice 2:1 (6. Vajdík, 23. Kocúr – 78. Kotůlek, 180 diváků)
Kroměříž – Hodonín 1:3 (70. Silný – 28. a 89. Polách, 39. Dovhanyuk, 159 diváků)
Uničov – Hulín 7:2 (3. a 80. Komenda, 12. a 68. Jeřábek, 19. Krč, 86. Ambrozek, 88. Dostál – 5. Juřátek, 62. Motal, 165 diváků)
Velké Meziříčí – Petřkovice 3:2 (28. Špavelko vl., 33. Bouček, 44. Simr – 35. Lokša, 74. Hrdlička, 362 diváků)