Chelsea remizovala, Manchester United staví titul

Remíza Chelsea na hřišti Arsenalu rozhodla o držiteli titulu v Anglii pro tuto sezonu. Zápas ovlivnil konec prvního poločasu, kdy byl po faulu na Adebayora vyloučen Boulahrouz a z následné penalty poslal Arsenal do vedení Silva. V druhém poločase sice vyrovnal na 1:1 Essien, ale na víc už se hosté nezmohli.

První minuty zápasu se odehrávaly ve středu hřiště, domácí se nikam nehnali a Chelsea prozatím nezahrozila. První vážnější situaci musel řešit Petr Čech - v 8. minutě chyběly Gallasovi pouze centimetry, aby dosáhl na pěkný centr Fabregase, a tak gólman hostů bez problému sebral letící míč ze vzduchu. Iniciativu následně převzali hosté, ale více než rohový kop z mírného tlaku Chelsea nezískala.

Po dvaceti minutách hry se do útoku zase začali trochu více tlačit domácí, ale jejich počínání mělo krátké trvání. "Blues" po chvilce opět začali diktovat tempo hry, ale všechny jejich šance končily nepřesnými přihrávkami, když se blížily k šestnáctce Arsenalu. O první střelu zápasu se tak až ve 31. minutě postaral Joe Cole, ale Lehman zasahovat nemusel.

Záložník hostů Cole najednou dostal chuť do hry a za další dvě minuty připravil dobrou šanci pro své spoluhráče. Svým důrazem vybojoval v pokutovém území domácích míč a z levé strany poslal do malého vápna nebezpečnou přihrávku, na kterou ale Lampard nedosáhl. Osm minut před koncem prvního poločasu se k první nebezpečné střele v utkání dostali i domácí. Po sérii narážeček před šestnáckou Chelsea se s míčem potkal Adebayor, ale vystřelil pouze do míst, kde stál připravený Petr Čech.

Důležitá byla pro vývoj zápasu 42. minuta. Adebayor se protáhl za záda hostující obrany, ale vystřelit mu znemožnil faulující Boulahrouz. Hostující obránce uviděl červenou kartu a z nařízené penalty poslal Arsenal do vedení přesnou přízemní střelou k levé tyči Gilberto Silva. Do konce první půle už se nikdo do vážnější šance neprobojoval, a tak na titul útočící hosté odcházeli do kabin s pouhou jednou střelou za prvních pětačtyřicet minut na svém kontě.

Úvod druhého poločasu patřil domácím, ale Adebayor z dobré pozice uvnitř pokutového území Chelsea pálil těsně mimo. Hostům citelně chyběl jedenáctý muž v poli, a tak i nadále drželi míč více ve svém držení "Kanonýři". Postupem času však hosté začínali myslet stále více na útok, a hra se tak zrychlila.

Hráči "Blues" dobrým pohybem vymazali výhodu domácích jednoho hráče v poli a jejich ofenzivní snaha přinesla v 70. minutě ovoce. Na pravé straně hřiště se uvolnil Shaun Wright-Phillips a přesným centrem našel hlavu naběhnutého Michaela Essiena a ten se nemýlil. Utkání tak najednou získalo nový náboj a především hostům vyrovnávající branka pomohla hlavně po psychické stránce.

Najednou bylo borců v modrých dresech plné hřiště a jejich touha vstřelit vítězný gól a udržet si tak ještě šanci na titul byla znát. Tlak Chelsea byl sice v posledních 15 minutách enormní, ale vytouženou branku nepřinesl. V nastaveném čase se ještě do obrovské šance dostal Kalou, ale tváří v tvář Lehmanovi neuspěl. V Manchesteru tak po závěrečném hvizdu mohli otevřít šampaňské na oslavu titulu v Premier League.