Arsenal čekal na čisté konto na Stamford Bridge 12 let. Odchytal jsem to precizně, zářil Čech

To se jen tak nevidí. Arsenal dokázal na Stamford Bridge, což je domácí půda jeho rivala Chelsea, udržet čisté konto poprvé od roku 2005.

Arsenal čekal na čisté konto na Stamford Bridge 12 let. Odchytal jsem to precizně,  zářil Čech

Podepsán je pod tím i pětatřicetiletý strážce svatyně Kanonýrů s dlouhou minulostí u Blues Petr Čech, jenž vychytal nulu podruhé v řadě.

Jen v Premier League si někdejší brankář Sparty či Rennes připsal 192. duel bez obdržené branky a na dohled už má jubilejní a úctyhodnou metu. "Se svým výkonem jsem spokojený. Tým jsem snad podržel a myslím, že jsem to odchytal precizně," pronesl kolega Walcotta, Girouda, Sáncheze a spol.

Soubor z Emirates Stadium byl v londýnském šlágru velmi blízko plnému počtu bodů. Ramsey však pouze orazítkoval brankovou konstrukci. "Bylo to vyrovnané utkání s velkým nasazením i kvalitou. Hrálo se ve vysokém tempu. Na začátku jsme disciplinovaným výkonem drželi zápas tam, jak jsme chtěli, a čekali na svou příležitost. Postupně jsme se zlepšovali a na konci poločasu jsme měli velkou šanci. Bohužel to skončilo na tyči. Druhý poločas byl podobný. Oba týmy se snažily vstřelit vítězný gól, ale skóre se nezměnilo. Bod bereme, navíc nula ze Stamford Bridge vždycky potěší," přiznal velezkušený svěřenec francouzského manažera Arséne Wengera.

Chelsea je po pěti kolech třetí, Arsenalu patří se záporným skóre 7:8 dvanáctá pozice.

Dybala přepisoval historii Juventusu, Rudí ďáblové si vyšlápli na Everton