V MSFL se v roli trenérů potkaly exligové opory, lídr předvedl skvělý obrat v deseti

Moravskoslezské fotbalové lize vládne i po 7. kole Velké Meziříčí. Lídr na půdě Valašského Meziříčí i v deseti hráčích otočil nepříznivý stav a odjížděl s výhrou 3:1. Na druhou příčku se vyšvihla Kroměříž, která díky dvěma trefám kanonýra Jana Silného vyhrála 3:0 v Petřkovicích.

Ne, pro Velké Meziříčí se utkání na půdě valašského soupeře opravdu nevyvíjelo dobře. V 18. minutě dostal za zmaření gólové šance rovnou červenou kartu obránce Mucha a ve 34. minutě přesilovku domácích využil Wludyka. Lídr ale dokázal ještě do přestávky vyrovnat a po změně stran dalšími dvěma trefami dokonal v deseti hráčích dokonalý obrat.

Velkému Meziříčí dýchá na záda druhá Kroměříž. Hanácká Slavia rozhodla duel na půdě petřkovické Odry prakticky v první půlhodině, během které se trefila hned dvakrát. Jednou i Jan Silný, jenž ve druhé půli druhou trefou pečetil výhru hostů. V probíhající sezoně si navíc polepšil už na 10 branek, díky kterým suverénně vede tabulku střelců MSFL.

Šlágr kola byl k vidění ve Vyškově, kam zavítal Prostějov. Šlo o zajímavý souboj i při pohledu na trenéry obou týmů, kterými jsou bývalí dlouholetí prvoligoví stopeři. Domácí MFK vede Jan Trousil, někdejší opora Slovácka či Brna, Prostějov se snaží znovu po roce vrátit do 2. ligy Oldřich Machala, který má na kontě přes 400 utkání v dresu olomoucké Sigmy.

Po utkání měl podstatně lepší náladu Machala. Jeho svěřenci s přehledem domácí Vyškov přehráli a vyhráli 3:1. Hrdinou se stal kapitán a největší opora Prostějova Karel Kroupa, bývalý ligový útočník dal dva góly. „V zápase rozhodlo to, na co jsme se připravovali, tedy na Karla Kroupu, rozdílového hráče, a standardní situace,“ cituje prostějovský klubový web slova poraženého kouče Trousila.

V bídném vstupu do nové sezony pokračuje další kdysi druholigový celek HFK Olomouc. Podle dosavadních výsledků to vypadá, že klub z olomoucké části Holice bude mít co dělat, aby se v třetí lize zachránil. Po porážce v Uničově padl na úplné dno tabulky.

MSFL, 7. kolo:
Vyškov – Prostějov 1:3
(90. Koudelka – 12. a 58. Kroupa, 35. Rus, 380 diváků)
Uherský Brod – Rýmařov 3:0 (6. Dolina, 50 Mančík, 74. Vrága, ČK: 42. Dydowicz – R, 252 diváků)
Petřkovice – Kroměříž 0:3 (16. Budín, 27. a 53. Silný, 141 diváků)
Mohelnice – Otrokovice 2:2 (17. Woitek, 72. Kuba – 16. Kavumbagu, 64. Jasenský, 170 diváků)
Hulín – Hlučín 3:1 (11. Dvořáček, 40. Motal, 90. Minář – 57. Ságner, 138 diváků)
Hodonín – Líšeň 0:0 (345 diváků)
Valašské Meziříčí – Velké Meziříčí 1:3 (34. Wludyka – 37. Dolejš, 61. Malý, 74. Smejkal, ČK: 18. Mucha – Vel. Mez., 250 diváků)
Uničov – HFK Olomouc 3:1 (44. a 88. Ambrozek, 50. Nuc – 72. Krejčí,  260 diváků)