Pochettino je pro Kohouty modlou, přitom mohl z Londýna zmizet již po čtyřech měsících

Osud je v mnoha případech nevyzpytatelný. Své o tom může vyprávět pětačtyřicetiletý argentinský kouč Mauricio Pochettino. V jednom nedávném rozhovoru pro britská média přiznal, že jeho angažmá v londýnském klubu mohlo trvat jen čtyři měsíce. Kdo by si to byl pomyslel, když je dnes klíčovou tváří Kohoutů a fanoušci na něj nedají dopustit.

Pochettino je pro Kohouty modlou, přitom mohl z Londýna zmizet již po čtyřech měsících

Tottenham Hotspur nezvládal úvod sezóny 2014/15. V říjnu měl už argentinský stratég nůž na krku, neboť doma opět prohrál a venku to v zápase s Aston Villou vypadalo na podobný výsledek. Jeho tým prohrával 0:1, a kdyby utkání takto skončilo, zcela jistě by byl odvolán. Jeho svěřenci to však nedopustili a dvěma brankami nepříznivý vývoj otočili.

„Tehdy jsme byli v tabulce na třináctém či čtrnáctém místě a byli jsme pod tlakem. Všichni kluci hráli dobře, ale nevyhrávali jsme, což bylo podstatné. Když nesbíráte body, tak první, kdo to odnese, je vždy trenér. Možná bych dovedl najít za ty roky v Tottenhamu hezčí branky, ale tyhle byly pro mě velice důležité. Znamenaly, že tu mohu zůstat,“ přiznal Pochettino.

V dalších letech se jeho pozice v týmu radikálně změnila k lepšímu. Tottenham dokázal kousat i mezi tradičními ostrovními giganty a vždy byl kousek od zisku mistrovského titulu. Fanoušci tohoto londýnského týmu dokonce věří, že triumf v Premier League je hodně blízko.