Jablonec nadělil oslabené Jihlavě bůra. Sudí Jílek chyboval v derby, ale Slavia přesto vyhrála

Sigma Olomouc dál pokračuje ve své krasojízdě. Po sobotní divoké výhře v Karviné se minimálně na den dostala na druhé místo tabulky. Přeskočit zpět ji může Slavia, pokud v neděli uspěje v derby pražských "S" se Spartou. Ve druhém současně hraném zápase hostilo Brno doma Liberec. Slovan splnil úlohu favorita a je třetí. Těsné vítězství mu vystřelil dvacet minut před koncem Potočný. Zbrojovka je naopak po páté porážce v sezoně s pouhými čtyřmi body až na chvostu tabulky.

V sobotu večer se pak sehrál ještě jeden duel. Slovácko doma přivítalo Mladou Boleslav. Ta zvítězila díky brance Chalušea je jedenáctá. Jedná se však teprve o druhou letošní výhru Středočechů. V závěru utkání tým navíc oslabil útočník Jan Chramosta, který byl po druhé žluté poslán předčasně do sprch.

Jihlava dostala v neděli na frak. Klub z Vysočiny se vrací ze severu Čech s pořádným přídělem, neboť si na něj Jablonec vyšlápl a rozdrtil ho pěti brankami. Velký podíl na tom mělo vyloučení stopera Petra Tlustého, po kterém hráli hosté téměř osmdesát minut v deseti. Mezi střelce se zapsal ve dvou případech Tecl, po změně stran rozvlnili sítě i Jovovič, Trávník a Mihálik.

Šlágrem kola bylo bezesporu utkání v pražském Edenu. Slavia nastoupila doma proti městskému rivalovi ze Sparty a nakonec se radovala ze zisku tří bodů. V deváté minutě viděl první žlutý list obránce Bořil, který si koledoval o pár minut později i předčasný odchod do sprch, ale sudí Jílek mu to odpustil.

Na druhé straně taky dělal anděla strážného, neboť po velkém závaru před Dúbravkou nejprve pálil Hušbauer, poté dorážel Stoch a třetí pokus Škody vyrazil Costa až za brankovou čarou. Sudí byl i v tomto případě chladný a regulérní branku neuznal.

Šance měli poté oba týmy, ale branku to nepřineslo. Sítě rozvlnil až v 71. minutě Milan Škoda, který po standardní situaci našel hlavou míč od Stocha a překonal bezmocného brankáře Sparty. Pražské derby nabídlo opět celou řadu vypjatých situací, emocí i dělobuchů a světlic v ochozech. Dvě minuty před koncem závěrečné hrací doby pak spatřil červenou kartu Costa. Do otevřené obrany už pak neměl problém Hušbauer upravit na konečných 2:0

HET liga, 7. kolo:

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 1:2 (0:1)

Branky: 65. Fortes - 8. vlastní Kijanskas, 71. Potočný. ŽK: 88. Polák, 90. Vraštil, 90+3. Pavlík – 40. Mikula, 60. Breite, 75. Karafiát, 90+1. Potočný. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek.

Zbrojovka Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský (77. Přichystal) – Polák, Sedlák – Juhar (46. Fortes), T. Pilík, Lutonský – Koné (46. Michal Škoda).
Slovan Liberec: Hladký – Mikula, Kúdela, Karafiát, Potočný (90+2. Kulhánek) – Coufal, Breite, Ševčík – Folprecht, Voltr (59. Kerbr) – Pulkrab (80. Hybš).

MFK Karviná - Sigma Olomouc 3:5 (1:2)

Branky: 45. a 81. z penalty Budínský, 51. Panák - 2. a 89. Zahradníček, 10. Plšek, 68. Falta, 74. Houska. ŽK: 34. Janečka, 90. Eismann – 44. Jemelka. Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Hrabovský.

MFK Karviná: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Letić – Šisler (71. Čolić), Janečka – Štepanovský (46. Ramírez), Budínský, Kalabiška (22. Eismann) – Panák.
Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (90. Hála), Houska, Texl (62. Obročník), Kalvach, Falta (84. Moulis) – Plšek.

FC Slovácko – Mladá Boleslav 0:1 (0:0)

Branky: 65. Chaluš. ŽK: 83. Reinberk, 86. S. Hofmann – 62. Mebrahtu, 77. Chramosta. ČK: 90. Chramosta. Rozhodčí: O. Berka – M. Wilczek, M. Myška.

FC Slovácko: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Šimko, Divíšek – V. Daníče, Machalík (81. Hellebrand) – Navrátil, Havlík, Petr (71. Jakub Rezek) – Kubala (55. Zajíc).
Mladá Boleslav: Vejmola – Pauschek, Chaluš, Stronati, Fleišman – Přikryl, Hubínek, Matějovský (75. Levin), Mareš – Chramosta, Mebrahtu (64. Komličenko).

FK Jablonec - Vysočina Jihlava 5:0 (2:0)

Branky: 13. z pen. a 33. Tecl, 56. Jovovič, 71. Trávník, 86. Mihálik. Rozhodčí: Matějček - Pelikán, Paták. ŽK: Rakovan (Jihlava). ČK: 12. Tlustý (Jihlava). Diváci: 2215.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, Kubista (46. Janetzký), Trávník, Jovovič (78. Zelený) - Doležal (68. Mihálik), Tecl. Trenér: Klucký.
Jihlava: Rakovan - Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš - Vaculík - Fulnek (78. Záviška), Zoubele, Dvořák, Popovič (60. Novotný) - Klíma (14. Kryštůfek). Trenér: Kopecký.

Slavia Praha - Sparta Praha 2:0 (0:0)

Branky: 71. Škoda, 90.+2 Hušbauer. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Dobrovolný. ŽK: Bořil, Ngadeu - Mareček, Mandjeck, Costa. ČK: 89. Costa. Diváci: 19 084 (vyprodáno).
Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Deli, Sobol - Ngadeu - Van Buren (71. Zmrhal), Rotaň (90. Souček), Hušbauer, Stoch - Škoda (85. Necid). Trenér: Šilhavý.
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Mareček, Costa, M. Kadlec - Mandjeck, M. Frýdek - Ben Chaim (74. Šural), Rosický (79. Lafata), Biabiany (83. Sáček) - V. Kadlec. Trenér: Stramaccioni.