Boleslav v závěru zachránila výhru, chaotická Sparta veze ze Srbska prohru

Úvodní duel 3. předkola Evropské ligy hráči Mladé Boleslavi zvládli, přestože v závěru to bylo na hrací ploše pořádné drama. Na půdu albánského Skënderbeu Korcë si veze nadějný náskok 2:1. O branky českého zástupce v pohárech se postarali Chramosta a Jánoš.

Mladá Boleslav od začátku určovala tempo hry, ale skóre se na obou stranách dlouho neměnilo. Zhruba po čtvrthodince hry Mebrahtu nevyužil samostatný únik, o chvíli později nastřelil Jakub Rada břevno. Domácí se dočkali chvíli před koncem prvního poločasu, kdy Jan Chramosta zachoval ve vápně ledový klid a odražený míč od jednoho z obránců soupeře rozvlnil prvně sítě.

Po změně stran se Boleslav zaměřila především na uhájení jednobrankového vedení, a tak soupeř postupně přebíral otěže. Pasivita doznala následků v 86. minutě, kdy se Liridon Latifi nečekaně uvolnil a díky teči Čmovše srovnal stav. Český zástupce v pohárové Evropě však dokázal rychle odpovědět, když elegantní patičkou Jánoš upravil na konečný výsledek 2:1

Chaos, nesehranost a nulová myšlenka. Tak by šlo charakterizovat první soutěžní zápas pražské Sparty. Na horké půdě srbského klubu od první minuty pocítila sílu bělehradského soupeře. Hosté na hřišti hledali sami sebe a do soubojů chodili pozdě. Dominance domácích ve středu pole způsobovala defenzivě Sparty problém a několikrát měla na mále.

Už ve třinácté minutě překonal Dúbravku Boakye po standardní situaci, kdy defenziva Sparty zaspala a nechala domácí otevřít skóre utkání. Zmaru českého týmu napomáhal i špatný terén, na který se však nedá vymlouvat. Během dalších minut bylo znát, že pražskému klubu stále něco chybí. Branku soupeře téměř neohrozili ani ve druhé půli a navíc se k míči dostal Kanga, který přesnou střelou překonal podruhé Dúbravku. O několik minut později zacinkala i tyč a Sparta může být ráda, že v Srbsku prohrála jen rozdílem dvou branek.

Evropská liga, úvodní zápas 3. předkola

Mladá Boleslav - Skënderbeu Korcë 2:1
Branka: 41. Chramosta, 88. Jánoš - 86. Latifi. Rozhodčí: Sant - Vella, Portelli (všichni Malta). ŽK: Nimaga, Plaku, Radaš (všichni Korcë). Diváci: 4487.

Ml. Boleslav: Diviš - Fabián, Da Silva, Čmovš, Fleišman - Rada - Přikryl (78. Jánoš), Matějovský, Mareš, Chramosta (67. Magera) - Mebrahtu (87.Komličenko). Trenér: Uhrin ml.
Skënderbeu: Shehi - Vangjeli, Radaš, Jashanica, Mici - Muzaka (79. Shkodra), Nimaga, Osmani (89. Dita) - Taku (67. Gavazaj), Plaku, Latifi. Trenér: Daja.

Crvena Zvezda Bělehrad - Sparta Praha 2:0 (1:0)
Branky: 13. Boakye, 65. Kanga. Rozhodčí: Lapočkin - Lebeděv, Glot (všichni Rus.). ŽK: Le Tallec, Kanga - Vatajelu.

Crvena Zvezda: Borjan - Stojkovič, Savič, Le Tallec, Rodič - Jovičič, Donald - Milič (74. Gobeljič), Kanga, Ricardinho (61. Radonič) - Boakye (87. Pešič). Trenér: Milojevič.
Sparta: Dúbravka - Karavajev, Kaya, Štetina, Vatajelu (46. Čivič) - Mareček, Mandjeck - Plavšič (77. Ben Chaim), M. Frýdek, Juliš (46. Lafata) - Janko. Trenér: Stramaccioni.