Hattrick na ME do 21 let? Asensio a další hráči, kterým se to povedlo

Je to spíše náhoda, když nějaký fotbalista docílí hattricku na evropském šampionátu hráčů do jednadvaceti let, přestože se koná v druhé polovině června v Polsku už jednadvacátý závěrečný turnaj této věkové kategorie a v minulosti se ho účastnily takové střelecké hvězdy, jako byl Raúl či Davor Šuker nebo Francesco Totti.

Doposud se podařilo dát tři góly v jednom duelu pouze čtyřem fotbalistům, přičemž ne vždy se jednalo o útočníky. Ostatně od roku 2000 se pouze dvěma nejlepším kanonýrům celého mistrovství podařilo vstřelit na turnaji více než čtyři branky. A byli jimi španělský forvard Adrian Lopez a švédský střelec Marcus Berg.

Na druhou stranu není výjimkou, když v některém zápase na evropském šampionátu lvíčat padnou čtyři a více branek. V minulosti se to několikrát stalo i ve finále. A to například v letech 2013, 2009 či 2007. To se však góly většinou rozmělnily mezi více střelců.

Marco Asensio (záložník, Španělsko) - EURO 2017

Ofenzivní fotbalista ve službách Realu Madrid jenom navazuje na úspěšnou sezonu ve španělském velkoklubu, se kterým vyhrál domácí ligovou soutěž i ChampionsLeague. Ve finálovém utkání se dokonce po pár minutách na trávníku také zapsal mezi střelce.

Na evropském šampionátu v Polsku Asensio osvědčil svou výbornou kopací techniku i střelbu z dálky a výrazně se zasloužil o doposud nejvyšší vítězství na turnaji, kterým je výhra 5:0 nad Makedonií. Své trefy rozmělnil do obou poločasů, k jedné z nich mu pomohla i teč protihráče.