Největší letní výzva pro Tottenham? Udržet Pochettina

Harry Kane, DeleAlli nebo Christian Eriksen – v kádru Tottenhamu se ukrývá hned několik klíčových hráčů, o které by Spurs jen neradi přišli. I přesto ale londýnský celek bude v létě řešit mnohem závaznější problém. Barcelona má totiž zájem o jeho kouče Mauricia Pochettina…

Největší letní výzva pro Tottenham? Udržet Pochettina

Sklízí historické úspěchy

45letý Pochettino trénuje Tottenham od roku 2014 a už druhou sezónu s ním reálně bojuje o ligový titul. Vloni skončili Spurs pod jeho velením třetí, což se jim v historii PremierLeague nikdy dříve nepovedlo. Letos můžou skončit ještě lépe.

Skvělá práce argentinského kouče nezůstala bez povšimnutí – a když Luis Enrique oznámil, že v létě opustí lavičku Barcelony, začal katalánský celek lovit v anglických vodách. A ono se není čemu divit, protože Pochettino má k Barceloně mnohem blíž, než by se na první pohled z londýnského Big Benu mohlo zdát…

V Barceloně má dům i rodinné kořeny

Pochettino jako hráč i jako trenér přes 10 let působil v Espaňolu.V Barceloně se narodili oba jeho synové, stále tu vlastní dům. A pokaždé, když má pár dní volna, se na prosluněný Pyrenejský poloostrov velmi rád vrací.

Stejně tomu bylo minulý týden, kdy využil reprezentační přestávky a Katalánsko navštívil. A nejen jako turista – sešel se tu s prezidentem Barcelony, Josepem Mariou Bartomeuem. O čem si ti dva pánové v restauraci ve středu města povídali, to nám asi neprozradí. Vedení Tottenhamu však o této schůzce údajně vědělo…

Pochettino ještě předtím, než Enrique oznámil konec v Barceloně, mluvil vcelku jasně. „Jsem v Tottenhamu šťastný. Zbývají mi čtyři roky do konce smlouvy a cítím, že jsem součástí výjimečného projektu. Obtížného, ale výjimečného,“ uvedl tehdy ke spekulacím, které ho spojovaly s odchodem z White Hart Lane.

K rivalům by prý nešel

A ani dnes, kdy ví, že lavička Barcelony bude od léta volná, svou rétoriku příliš nemění. „Jsem celoživotní fanoušek Espaňolu. Víc k tomu snad nemusím dodávat,“ prohlásil.

„Jestli nastane den, kdy mě Daniel Levy z Tottenhamu vyhodí, určitě bych nešel trénovat Arsenal. To se prostě ve fotbale nedělá, rivalita je rivalita,“ pokračoval neoblomně rodák z maličkého města Murphy.

Faktem ale zůstává, že schůzka s prezidentem Barcelony proběhla. Pochettino a Bartomeu přitom nejsou žádní kamarádi ze střední, kteří by spolu jednou měsíčně zašli na pivo. Jejich schůzka byla pracovní, to ani jeden z nich nemůže popřít.

A o čem by prezident jednoho z největších klubů světa asi tak mohl jednat s trenérem, který má ambice se stát jedním z nejlepších koučů světa?

Samozřejmě o práci.

Rivalita nerivalita, lavička Barcelony by Pochettinovi změnila život. Každý trenér sní o tom, že nad svou hlavu zvedne trofej pro vítěze ligy nebo ještě lépe Ligy mistrů. A na Camp Nou by k tomu měl Pochettino nepochybně blíže.