Defoe má sen, kvůli němuž možná bude muset ještě jednou přestoupit

Malý velký muž anglického fotbalu Jermain Defoe oslavil návrat do nejcennějšího dresu Albionu brankou do sítě Litvy a i ve čtyřiatřiceti letech je stále velmi důležitý nejen pro svůj Sunderland, ale také pro svou zemi.

Defoe má sen, kvůli němuž možná bude muset ještě jednou přestoupit

Velezkušený fotbalista s minulostí v Tottenhamu, West Hamu či Torotnu přitom nastoupil za repre poprvé od listopadu 2013. "Těžko se mi hledají slova, ale je krásné být zpátky. Bylo důležité vyhrát tenhle zápas a nám se to podařilo," liboval si autor dvaceti mezinárodních tref ze šestapadesáti vystoupení.

Podle trenéra Anglie Garetha Southgatea má dokonce šanci i na účast na MS 2018 v Rusku. "sem rád za jeho gól, ale i za práci, kterou odvedl během celého reprezentačního srazu. Je to pro něj krásný příběh. Je velkým profesionálem, vzorem pro mladé hráče a excelentním zakončovatelem. Vsadil bych dům na to, že proti Litvě vstřelí gól. Pokud bude Defoe dávat góly v Premier League a bude hrát stejně dobře jako v tomto ročníku, tak nevidím žádný důvod, proč by nemohl jet," pokračoval šestačtyřicetiletý kouč.

Ač dal v letošní Premier League za slabý a stále poslední Sunderland 14 tref, ví, že pokud by hrál pouze Championship, zřejmě by do Ruska nejel. Na "stará kolena" by tak klidně mohl kvůli svému velkému cíli ještě jednou převlékat dres. "Musím být realista a vím, že je nutné podávat skvělé výkony na té nejvyšší úrovni. O mistrovství světa v roce 2014 jsem přišel, protože jsem byl v Torontu. Asi budu muset hrát v Premier League, ale uvidíme. Dostat se na velký mezinárodní turnaj je něco, o čem sníte od dětství. Měl jsem štěstí, že už jsem to zažil. Ale kdybych si mohl zahrát na další takové akci, byl by to sen," přiznal muž, který se rázem stal překvapivou konkurencí pro další ofenzivně laděné borce jako Rooney, Rashford Carroll, Sturridge či Vardy.

Trio evropských zemí, které jsou zatím v kvalifikaci o MS daleko za očekáváním