Arsenal selhal a ztratil Čecha, Modeste hattrickem srazil Herthu

Borussia Dortmund si u oběda zaslechla příznivý los Ligy mistrů a skvělý den ukončila výhrou proti Ingolstadtu. O den později úřadoval v Německu Anthony Modeste, který hattrickem sestřelil Herthu. Slábne naopak Lipsko, které v Brémách inkasovalo hned třikrát. V Anglii překvapivě selhal Arsenal, přišel o Petra Čecha a West Bromu podlehl 1:3. Výhru naopak vybojovala Chelsea, potřetí v řadě slaví i Leicester.

Hráčům Dortmundu asi oběd chutnal dobře. Během toho si totiž vyslechli, že se ve čtvrtfinále vyhnou Bayernu, Realu, Barceloně i Juventusu - síly totiž změří s francouzským Monakem. Předem vyhráno jistě nemají, šance je však o poznání větší.

Radost ale v pátek neměly Včely pouze u jídelního stolu. Večer se totiž Borussia doma představila proti Ingolstadtu a jediným střelcem utkání byl Gabonec Pierre-Emerick Aubameyang, jenž posunul Dortmund na třetí místo v Bundeslize.

Třetímu místu se mohl alespoň přiblížit i španělský Villarreal, ten ale selhal. V 10. minutě proti Las Palmas inkasoval z kopačky Kevina Prince Boatenga a tým pak oslabila červená karta, kterou viděl Ruiz už v 19. minutě.

Francouzští diváci si na pátečním fotbalovém koláči nepochutnali, viděli totiž pouze jeden gól ve dvou zápasech - navíc vlastní. Ten vstřelil obránce Bastie Cioni, jenž Métám nechtěne zajistil výhru 1:0. Zápas Lille a Marseille totiž skončil bez branek.

Výsledky zahraničních lig, pátek 17. března 2017:

Dortmund - Ingolstadt 1:0 (14. Aubameyang)

Las Palmas - Villarreal 1:0 (10. Boateng)

Lille - Marseille 0:0

Méty - Bastia 1:0  (46. Cioni vl.)

VIDEO Sestřih: Borussia Dortmund - Ingolstadt 1:0

Do vedení se West Brom dostal ve 12. minutě po rohu Chadliho, hlavou se trefil Craig Dawson. Arsenal o tři minuty zásluhou parádní rány Alexise Sáncheze vyrovnal, další gól už ale hosté nevstřelili.

Arsenalu se naopak zranil gólman Petr Čech, vystřídat jej musel David Ospina. A ten v průběhu druhé půle dvakrát kapituloval. V 55. minutě se po jedné minutě pobytu na hřišti trefil Robson-Kanu, účet utkání uzavřel autor první trefy Dawson. Arsenal tak překvapivě podlehl West Bromu a již zítra může klesnout na šestou pozici.

Trápení zažila i Chelsea, ve Stoke ale nakonec vybojovala tři body díky trefě Garyho Cahilla z 87. minuty. Naplno bodoval i Leicester, s West Hamem zažil výtečný úvod, kdy už po sedmi minutách vedl o dvě branky. Lanzini sice snížil, ale Jamie Vardy svou brankou definitivně rozhodl.

V Bundeslize zářil Anthony Modeste, proti Herthě vstřelil hattrick. Trápení naopak zažívá Lipsko, které prohrálo podruhé v řadě a už 180 minut nevstřelilo branku.

V La Lize udrží své vedení Real Madrid. Tomu tři body zajistil Casemiro. Trefil se i Karim Benzema, hlavní hvězda Cristiano Ronaldo tentokrát gól nevstřelila.

VÝSLEDKY ZAHRANIČNÍCH LIG, SOBOTA 18. BŘEZNA 2017:

Premier League - 29. kolo:

West Brom - Arsenal 3:1 (12. a 75. Dawson, 55. Robson-Kanu - 15. Sánchez)
Crystal Palace - Watford 1:0 (68. vlastní Deeney)
Everton - Hull 4:0 (9. Calvert-Lewin, 79. Valencia, 89. a 90. Lukaku)
Stoke - Chelsea 1:2 (38. Walters z penalty - 13. Willian, 87. Cahill)
Sunderland - Burnley 0:0
West Ham - Leicester 2:3 (20. Lanzini, 63. Ayew - 5. Mahrez, 7. Huth, 38. Vardy)
Bournemouth - Swansea 2:0 (31. vlastní Mawson, 72. Afobe)

La Liga - 28. kolo:

Eibar - Espanyol 1:1 (20. Kike - 50. Jurado)
Athletic - Real Madrid 1:2 (65. Aduriz - 25. Benzema, 68. Casemiro)
Alavés - Real Sociedad 1:0 (44. Deyverson)

Bundesliga - 25. kolo:

Augsburg - Freiburg 1:1 (38. Stafylidis - 29. Niederlechner z penalty)
Brémy - RB Lipsko 3:0 (34. Junuzović, 59. Grillitsch, 90. Kainz)
Hoffenheim - Leverkusen 1:0 (62. Wagner)
Kolín nad Rýnem - Hertha 4:2 (6. Osako, 35., 37. a 63. Modeste - 50. Ibišević z penalty, 69. Brooks)
Wolfsburg - Darmstadt 1:0 (45. Gómez)
Frankfurt - Hamburk 0:0

Ligue 1 - 30. kolo:

Nantes - Nice 1:1 (22. Sala - 28. Seri)
Angers - Guingamp 3:0 (63. Bamba, 69. Mangani, 83. Diédhiou)
Bordeaux - Montpellier 5:1 (25. a 76. Rolán, 29. Sankharé, 32. z penalty Vada, 90+1. Malcom - 47. z penalty Boudebouz)
Nancy - Lorient 2:3 (28. Maouassa, 42. z penalty Dia - 66. Moukandjo, 86. Lautoa, 90+4. Mvuemba)
Toulouse - Rennes 0:0

Serie A - 29. kolo:

Turín - Inter Milán 2:2 (33. Baselli. 59. Acquah - 27. Kondogbia, 62. Candreva).

VIDEO Sestřih: West Brom - Arsenal 3:1

VIDEO Sestřih: West Ham - Leicester 2:3

VIDEO Sestřih: Bilbao - Real Madrid 1:2

VIDEO Sestřih: Turín - Inter Milán 2:2