Jak zahájili jaro kmenoví slávisté, kteří byli odloženi do polské Ekstraklasy?

Polská nejvyšší soutěž má za sebou tři jarní kola, ve kterých se na čele tabulky nic nezměnilo a i nadále Ekstraklase vévodí Lechia Gdaňsk před celkem Jagiellonia Biyalystok. Nevýraznou Legii Varšava, která je pořád nejofenzivnějším týmem celého peletonu, však na třetí příčce vystřídal Lech Poznaň.

Jak je známo, u našich severních sousedů jsou momentálně zapůjčeni i hráči, kteří ještě na podzim patřili do slávistické áčka, a sice dvaadvacetiletý slovenský středopolař Jaroslav Mihalík a o rok starší čtyřnásobný reprezentanat Curacaa Gino van Kessel.

První zmíněný záložník s minulostí v Žilině který nasbíral během svého působení v Edenu 20 strartů v české lize a 2 branky, hostuje v klubu Cracovia Kraków, který na jaře jednou vyhrál, jednou prohrál a jednou remizoval a v tabulce mu patří průběžná třináctá pozice. Mladý Slovák zasáhl do všech tří utkání, s tím, že v základní sestavě figuroval jednou a dvakrát se dostal do hry jakožto střídající hráč. Dohromady strávil na trávnících 133 minut čistého času a na první přesný zásah v nové soutěži stále čeká.

TVRDÍKOVA JARNÍ EUFORIE. NA SPARTĚ SE NEDÍVAJÍ NA SEBE, ALE POD SEBE

Extrenčínský rychlík je na tom zatím o poznání hůře. Na úvodní dvě jarní kola ho hlavní trenér Nowak vůbec nenominoval a nová posila tak zápasy sledovala pouze z tribuny. První šanci dal kouč novému spoluhráči Kuciaka či Krasiče až o víkendu ve vítězném utkání proti Cracovii Krakow (4:2). Van Kessel šel u Baltského moře do hry v 81. minutě, když střídal autora jedné branky Kušwika, jenž má společně s Marcem Paixaem základní sestavu zatím jistou a oba dohromady se podělili 16 tref. V té doby to bylo 3:2 a on tak byl svědkem čtvrté branky obránce Wojtkowiaka. V příštím kole, kdy Gdaňsk zajíždí na půdu Lechu Poznaň, by mohl Van Kessel dostat šanci i na více než 9 minut...

Oba zmínění hráči se mimochodem mohli potkat i na hřišti, ale nedošlo k tomu. Mihalík totiž opouštěl dění v 75. minutě, kdy ho střídal krajan Vestenický. Van Kessel pak vyběhl na pažit až o šest minut později.