Messi nemusí kariéru ukončit v Evropě. Co může vést k jeho exodu?

Argentinský legionář Lionel Messi je v Barceloně již něco přes šestnáct let a názory odborníků se neshodují v názoru, zda katalánský gigant opustí, nebo zde ukončí svou plodnou kariéru. Jeden z nejlepších hráčů současnosti je již delší dobu spojován s řadou dalších evropských gigantů, ale pravdou je, že by se jeho další cesta mohla ubírat i nečekaně jinam.

Messi nemusí kariéru ukončit v Evropě. Co může vést k jeho exodu?

Od svého příchodu v roce 2000 zaznamenal Messi jít více jak 500 branek ve srovnatelném počtu zápasů. Pro Barcelonu je legendou, na kterou tamní fanoušci jen tak nezapomenou. Poslední rok byl však jako na houpačce a jeho nerozhodnost dokládá i působení v reprezentaci, kterou po dalším zmaru na mezinárodním turnaji krátce opustil, aby se pak zase vrátil.

Evropská média mluví o velkém lákadle v podobě Manchesteru City, který vede jeho bývalý kouč Pep Guardiola. Tahle spolupráce fungovala řadu let a Messi se netají nákloností k tomuto španělskému trenérovi. Již několikrát se ale objevila i řada argumentů, proč není Premier League pro Messiho vhodná. Spojován byl i se zámožným PSG, ale tam v současné době řádí Cavani, který po odchodu Ibrahimoviče nechce opět hrát druhé housle.

Messi má svou rodnou zemi ve velké lásce, přestože z ní odešel do Evropy již velmi mladý. V městě, kde vyrůstal, na něj stále vzpomínají a z nedávné minulosti víme, jak patriotizmus a kořeny umí zamíchat kartami. Jeho krajan Carlos Tévez před časem vyslyšel volání Boca Juniors a vrátil se, přestože v současné době už zase působí v Číně, kam ho zlákal honosný plat.

Pravděpodobnost, že se Messi vrátí zpět k Newell´s Old Boys je malá, ale přesto existuje. I samotný hráč se přiznal v rozhovoru pro televizní stanici Telefe, že by si rád ještě jednou v tomto klubu zahrál. Tuto informaci přiživil i samotný prezident klubu Cristian D´Amaco, který prohlásil, že se domnívá, že ho v klubu ještě opravdu uvidí.