Rosický dal branku, Arsenal nakonec zvítězil

V dohrávce pětadvacátého kola se utkal Arsenal s Manchesterem City. Arsenal sice vyhrál 3:1, ale zápas to nebyl vůbec jednoznačný. Na vítězství se gólově podílel i český reprezentant Tomáš Rosický. Ve třiatřicátém kole Manchester United nezaváhal a porazil Sheffield.

Manchester City je nejméně skórujícím týmem v anglické nejvyšší soutěži a Arsenal byl jasným favoritem zápasu.

Už od dvanácté minuty se mohl radovat Arsenal. Tomáš Rosický ve dvanácté minutě dal svojí třetí branku v sezóně, když mu nahrával Emmanuel Eboue. Arsenal měl převahu, ale střely Fabregase se neujaly naopak Manchester City potrestal prakticky jedinou chybu domácího celku. DaMarcus Beasley se v závěru prvního poločasu trefil do Lehmannovi branky, když mu nahrával Michael Johnson a vyrovnal tak na 1:1.

Hosté začali druhý poločas tak, jak skončili první. Aktivní hrou se často dostávali do pokutového území Arsenalu, ale nedokázali se prosadit.

V sedmašedesáté minutě se Rosický dostal před branku, ale místo toho, aby zakončil nahrál Adebayrovi, který měl sice gólovou šanci, ale tu neproměnil. O pár minut později se znovu Adebayor dostal do další šance, ale Isaksson zázračně kryl hlavičkový pokus.

V třiasedmdesáté minutě se prosadil Fabregas, který technickou střelou z dálky zvýšil vedení domácího celku na 2:1. Poslední kapkou pro Manchester City byla branka Baptisty, který tak pečetil vítězství Arsenalu.

Jenže hosté se jen tak nechtěli vzdát. V sedmaosmdesáté minutě si Samaras odstavil Toureho a sám před Lehmannem totálně selhal, protože se trefil přímo do brankáře Arsenalu.

Manchester United porazil Sheffield

United si před Chelsea vypracoval dnešní výhrou 2:0 nad Sheffieldem náskok šesti bodů nad druhou Chelsea. Góly ligového lídra vstřelili Michael Carrick a Wayne Rooney.

Výsledky:

25. kolo:

Arsenal - Manchester City 3:1 (12. Rosický, 73. Fabregas, 80. Baptista - 41. Beasley)