Courtois pod palbou kritiky! Fanoušci mu dávají čočku

Tak tohle se belgickému brankáři Thibautu Courtoisovi nepovedlo ani trochu. Gólman, který z branky Chelsea vystrnadil Petra Čecha se fatální minelou při druhém gólu Tottenhamu podepsal pod porážku ligového lídra 0:2 a ukončení třináctizápasové série výher. Na sociálních sítích se pak do čtyřiadvacetiletého hráče pořádně pustili fanoušci Blues a servítky si rozhodně nebrali.

Situace v tabulce Premier League se po středeční výhře kohoutů opět zamotala. Chelsea sice nadále vede, ale na druhý Liverpool má k dobru jen pět bodů, duo Tottenham – Manchester City pak ztrácí o další dva bodíky více.

Courtoise dvakrát překonal hlavičkující talent Spurs Dele Alli. Nejprve otevřel skóre v nastavení první půle nechytatelnou hlavičkou na zadní tyč, aby necelých deset minut po změně stran zblízka hlavou prostřelil Courtoise podruhé.

Právě druhý gól domácího celku na White Hart Lane vzbudil ve fanoušcích Chelsea obrovské emoce. Talentovaný Belgičan si totiž při vybíhání nepočínal vůbec jistě a místo snadného zákroku nechal Dele Alliho hlavičkovat.

Podle mnohých je Courtois nejlepším brankářem v Anglii, ve středu to ale v londýnském derby rozhodně nepotvrdil a poštval proti sobě příznivce Chelsea.

„Že je to nejlepší gólman v lize? To by k čertu asi těžko mohl zavírat oči, když před ním soupeř hlavičkuje,“ napsal na Twitter curtisi97. „Tady vidíme, proč není Courtois na stejné výkonnostní úrovni jako De Gea nebo Bravo,“ přisadil si harrison_hazz.

Další fanoušci brankáři vyčítali, že se v okamžik, kdy Alli hlavičkoval, vůbec nedíval na míč a spíše si chránil obličej, než aby se snažil zabránit brance. „Vypadal, že se bojí míče, tak raději zavřel oči,“ přisadil si ISHMAELQUAICOE.