Owen dal po téměř roční pauze gól za deset minut

Anglický útočník Michael Owen nastoupil poprvé od těžkého zranění z mistrovství světa v Německu k zápasu a v přípravném utkání Newcastlu United proti druholigové skotské Gretně skóroval už po deseti minutách. Sedmadvacetiletý fotbalista odehrál v úterním duelu za zavřenými dveřmi 70 minut a připravil gól pro dalšího navrátilce Sholu Ameobiho.

"Všichni včetně lékařů jsme spokojeni s tím, jak se to s Michaelem vyvíjí," uvedl trenér Glenn Roeder po výhře 4:1 nad loňským finalistou Skotského poháru. Owen se mohl radovat ze vstřelené branky po 311 dnech. Naposledy se trefil loni v červnu v přípravném utkání anglické reprezentace proti Jamajce, pak si na šampionátu v Německu přetrhl vazy v koleně.

Nyní se zdá, že se mu splní přání stihnout ještě závěr této sezony. Nastoupit by mohl už 22. dubna proti Chelsea. Angličtí fanoušci navíc doufají, že pomůže v evropské kvalifikaci trápícímu se výběru trenéra Steva McClarena, který čeká v červnu zápas s Estonskem.

"Ale hrát přátelák na tréninkovém hřišti a ligový zápas je hodně velký rozdíl," varoval kouč Newcastlu Roeder.