Pětice věcí, které měl Celtic Glasgow naučit Tottenham

Celtic ve středu zaskočil nejednoho fanouška, sázkaře a hráče Manchesteru City včetně jejich trenéra. Nikdo nečekal, že skotský celek, který měl problém už v předkole na Gibraltaru, dokáže potrápit první tým Premier League. Co by si ze středečního zápasu měl do nedělního duelu se City přenést Tottenham?

Rychlý úder

Celtic nachytal City na začátku každého poločasu ještě rozespalé ze šatny. Dembele dokázal skórovat ve třetí minutě prvního poločasu a ve druhé druhého. Pokud se to v neděli povede Tottenhamu, zvlášť když hraje také doma, a nenechá City usadit se na barikádách vápna kohoutů, bude na nejlepší cestě k úspěchu.

[break]

Vysoký pressing

S tím by kohouti neměli mít problém. Tato disciplína je jim vlastní a loni je málem dovedla až na vrchol. Očekávejme tedy napadání rozehrávky až u gólmana, jen tak dostane Tottenham City pod tlak a nedovolí jim už v zárodku nic vymyslet. Mauricio Pochettino si je toho jistě moc dobře vědom a Vincent Janssen a Heung-min Son už si brousí tretry.

[break]

Odvaha

Celtic se nezalekl zvučného a hvězdami nabitého soupeře, ani deseti vyhraných zápasů v řadě. Nezalezl do vápna a nečekal, co bude jako proti Barceloně, když ze své sítě lovil sedmkrát, prostě se soustředil na sebe, na svou hru a hrál fotbal, jakoby mu bylo jedno, kdo proti němu stojí. To samé určitě předvede i Tottenham.

[break]

Koncentrace

Říká se, že 5-10 minut po gólu (ať už vstřeleném či obdrženém) je nejtěžších. Hráči často ztratí koncentraci a soupeř toho využije. To se ve středu stalo Celtiku. A hned třikrát! Třikrát vedli, ale vždy po osmi minutách inkasovali. Proti týmu jako je Manchester City se nesmí nikdo přestat koncentrovat ani na dvacet vteřin. Dejte tolik času Aguerovi nebo Sterlingovi a budete litovat. Tottenham musí být na 100% ostražitý od začátku až do konce.

[break]

Aktivita po inkasování

Když City ve středu vyrovnalo, nikdy se z toho zelenobílí nesesypali a nezalezli do svého vápna, naopak. Hned z rozehrávky na soupeře vlétli a i díky tomu vytěžili Sterlingův vlastní gól. S trochu větší kvalitou by mohli skórovat i vícekrát a City potrápit ještě víc, či jej dokonce obrat o všechny body. Doufejme, že se hráči Spurs ve středu na LM koukali a od Celtiku leccos okoukali.