TOP 5 zn. „absolut“. tohle jsou králové Premier League!

Je nejdražší, nejsledovanější a tudíž i nejlepší ligou na světě. Anglická Premier League, do níž během léta přišla zase další plejáda hvězd světového fotbalu. Kolik jich jen za 24 let existence tohoto formátu soutěže bylo! V britském Telegraphu jich vybrali dvacet, my tento prestižní výčet zužujeme na absolutní TOP 5. Zde jsou!

Paul Scholes
Věrný srdcař strávivši celou kariéru pod jediným trenérem v jednom klubu. Zinedine Zidane o něm nepřímo prohlásil, že je to nejlepší záložník, kterého kdy současný kouč Realu viděl. Může se pyšnit jedenácti anglickými tituly, třemi FA Cupy a dvěma vítězstvími v Lize mistrů včetně zmiňovaného roku 2008.

[break]
Cristiano Ronaldo
Poslední hráč Premier League, který vyhrál zlatý míč. I přesto, že v nejpopulárnější lize světa hrál pouhopouhých šest let se zde stal jedním z nejlepších hráčů historie a působením v Realu to jen potvrdil. Jediný střelec Manchesteru United v legendárním finále v Moskvě však zahodil penaltu v rozstřelu. Nebýt brankáře van der Sara, Ligu mistrů a nejspíš ani Zlatý míč by nezískal. Gólově se do statistik Premier League zapsal 108x. ligu vyhrál třikrát a Ligu mistrů jednou (počítá se pouze působení v Manchesteru United).

[break]
Roy Keane
Nejznámější Ir v historii hrál během svých nejlepších let v Manchesteru United. Během dvanácti sezón vyhrál sedm ligových titulů, čtyři FA Cupy a dokonce zvedl nad hlavu i ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů. Míval nestabilní výkony, během nejlepší formy ho však dokázal zastavit málokdo. Známý byl navíc svou bojovností a byl jasným příkladem toho, že když se chce, tak to jde.

[break]
Thierry Henry
Současný asistent trenéra belgické reprezentace Roberta Martinéze v Premier League válel za Arsenal. Byl členem legendárního týmu Invicibles, kteří vyhráli ligovou sezónu 2003/2004 bez jediné prohry! Na tomto veleúspěchu má největší podíl právě tento francouzský snajpr, kterému před Emirates Stadium postavili sochu. Socha Francouze v hlavním městě kolébky fotbalu. Není většího vyznamenání.

[break]

Ryan Giggs
Absolutní špička. Velšský forvard působil celou nejen profesionální kariéru v Manchesteru United, nastoupil zde k neuvěřitelným 632 ligovým zápasům, během kterých vstřelil 109 branek. V jeho vitríně se leskne třináct mistrovských titulů! Navíc je rekordman v počtu startů za Red Devils, celkově totiž nastoupil k 963 zápasům! Možná si mohl počkat do magické tisícovky, obětoval to ale za práci asistenta pod trenérem van Gaalem a nyní po příchodu Mourinha se z Manchesteru rozhodl odejít. Dá se však očekávat jeho návrat.