Chelsea porazila Manchester City a stáhla náskok lídra

Středeční dohrávané zápasy 28. kola anglické Premier League skončily výhrou favoritů. Chelsea vyhrála na hřišti Manchesteru City zásluhou Lamparda 1:0 a stáhla náskok vedoucího Manchesteru United na šest bodů. Arsenal po vítězství nad Aston Villou ve Villa Parku přeskočil na třetím místě Liverpool.

Kouč Chelsea José Mourinho vyslovil před zápasem obavy z náročného programu svých svěřenců, kteří musejí dohánět manko na vedoucí Manchester United. "V následujících třech týdnech musejí mí hráči odehrát ligové zápasy s Manchesterem City, Sheffieldem a Watfordem, utkání FA Cupu s Tottenhamem a dva mezinárodní zápasy, což je celkem šest duelů," připomněl Mourinho.

Hosté skutečně během prvního poločasu působili, jako by se šetřili, a na bránu Isakssona nevyslali do 27. minuty ani jednu přímou střelu. Na druhé straně se mezi tři tyče trefil jen Mpenza, jeho hlavičku ale Čech kryl. Hned první střela Blues na bránu ovšem skončila za Isakssonovými zády. Unikajícího Kaloua fauloval v šestnáctce Micah Richards a Frank Lampard se z penalty nemýlil. Domácí jsou lepším týmem, jenže ani oni se do brankových příležitostí nedostávají.

Do druhé půle nastoupili hosté poněkud aktivněji. Po deseti minutách zahrozil nebezpečným lobem opět Lampard, ale skóre něpříliš pohledného zápasu se už do konce nezměnilo, byť pět minut před závěrem střílel nebezpečně Drogba - Isaksson byl ovšem pozorný.

O třetí příčku bojující Arsenal, který v úvodu nastoupil bez uzdraveného Tomáše Rosického, začal utkání s Aston Villou ve Villa Parku výrazně lépe. Už v 9. minutě se prosadil střelou zhruba z dvanácti metrů po předchozím pokusu Baptisty Diaby. Na ránu k pravé tyči neměl gólman Sörensen šanci dosáhnout.

[obrazek id="6201"]Kanonýři byli v úvodu první půle častěji u míče a také střelecky aktivnější, Aston Villa ovšem postupně hru vyrovnala a mohla srovnat i skóre. Necelých deset minut před pauzou však Young ani Agbonlahor zblízka Lehmanna nepřekonali, do rány druhého jmenovaného skočil Gallas.

Snaživí domácí, kteří uhráli v sezoně už dvanáct nerozhodných výsledků, mohli vyrovnat po necelé hodině hry, když po Barryho rohu vyskočil v šestnáctce nejvýš Mellberg, ale hlavou zblízka přestřelil. Tomáš Rosický přišel na hřiště v 63. minutě, kdy vystřídal autora branky Diabyho. Posledních dvacet minut si v dresu domácích zahrál i Patrik Berger. Arsenal ve druhé půli vyslal na bránu pouze jedinou střelu (zásluhou Rosického), přesto hubené vedení uhájil a na třetím místě vystřídal Liverpool.