Keanovo ďábelské "tóčo" dovedlo Spurs k vysoké výhře

Za třicet šest minut stihl Robbie Keane ve 28. kole Premier League to, na co by mnohým nestačily ani dva zápasy - nejprve dal za svůj Tottenham v souboji s Boltonem dva góly, a poté se nechal vyloučit. "Kohouti" nakonec na White Hart Lane vyhráli vysoko 4:1.

Keane se prosadil gólem už v 11. minutě a ještě v první desetininutovce stihl připravit druhou trefu pro Jermaina Jenase, který do sítě vrátil Irovu vyraženou střelu. Ve 22. minutě pak Keane přidal svoji druhou branku.

To však nebylo ze strany ďábelského útočníka vše. Ve 36. minutě uviděl Keane červenou kartu poté, co na brankové čáře nedovoleně zastavil míč rukou. Forvard Spurs se sice vymlouval, že pokus Ivana Campa zastavil hrudí, rozhodčí ale ukázal na značku pokutového kopu a Gary Speed se z jedinečné šance nemýlil.

Ačkoliv hrál Tottenham téměř hodinu v oslabení, Bolton toho nedokázal využít. Naopak v 90. minutě přidal čtvrtou trefu "Kohoutů" Aaron Lennon.

V neděli se dařilo také Blackburnu, který hlavně díky dvěma trefám konžského útočníka Shabaniho Nondy přehrál doma Portsmouth 3:0. Nonda poprvé skóroval už v první minutě, druhý zásah pak přidal ve 25. minutě a konečnou podobu dal výsledku ve druhém poločase Stephen Warnock.

Wigan uniká sestupovému pásmu

Wigan se vzdálil na šest bodů sestupovému pásmu, když porazil na domácí půdě Newcastle 1:0. Athletiku přitom v zápase přálo štěstí, když po faulu na Antiona Sibierskiho neproměnil penaltu Nolberto Solano.

První gól zápasu proto padl až ve 40. minutě, kdy se z volného přímého kopu prosadil Ryan Taylor, jenž tak zaznamenal premiérovou trefu v nejvyšší anglické soutěži.

Wigan měl od vstřeleného gólu více ze hry, ale další gól už přidat nedokázal.

Výsledek:

Wigan - Newcastle 1:0 (40. Taylor)
Blackburn - Portsmouth 3:0 (1. a 25. Nonda, 50. Warnock)
Tottenham - Bolton 4:1 (11. a 22. Keane, 19. Jenas, 90. Lennon - 37. Speed z pen.)