Chelsea si poradila s Boro, náskok lídra nestáhla

Londýnská Chelsea vyhrála v sobotním utkání 27. kola anglické Premier League na domácím trávníku nad Middlesbrough 3:0, ale šestibodový náskok vedoucího Manchesteru nestáhla. Hráči United totiž porazili na Old Trafford předposlední Charlton 2:0.

Chelsea, která má řadu zraněných hráčů včetně obránců Ashley Colea a Carvalha, opět improvizuje zejména ve složení obrany. V útoku hraje vedle Drogby opět Ševčenko. Také v defenzivní řadě soupeře chybějí tři zkušení hráči včetně Woodgatea.

Hostům se zpočátku daří účinně eliminovat tlak Blues. První šanci měl v 6. minutě Drogba, ale tísněn Taylorem střílel zhruba z patnácti metrů z úhlu nad Schwarzerovu bránu. Vzápětí se zastřeloval africký útočník ještě jednou - rána z hranice šestnáctky míří těsně vedle. Velkou šanci hostí spálil po necelé čtvrthodině hry Mark Viduka, jehož hlavička zblízka skončila těsně vedle levé tyče Čechovy svatyně.

Utkání je v průběhu prvního poločasu vyrovnané. Hosté navíc vyrážejí do nebezpečných brejků. Po jednom z nich utekl obraně Chelsea Yakubu, vnikl do šestnáctky, ale z úhlu Čecha neprostřelil. Domácí se do velkých příležitostí nedostávají. Až ve 32. minutě se uvolnil Kalou a vypálil ze slibné pozice zhruba metr a půl nad. Chelsea vystřelila mezi tři tyče v první pětyčtyřicetiminutovce pouze třikrát, jenže třetí rána byla gólová. Z trestného kopu z necelých dvaceti metrů se prosadil už pošestnácté v sezoně Didier Drogba. Drogba propálil bránící hráče ve zdi a trefil se přesně k levé tyči - 1:0.

Hned po přestávce mohl hlavou zvýšit Terry, ale obránce Arca zastoupil Schwarzera a vyhlavičkoval míč z brankové čáry. Chelsea vedoucí branka uklidnila a ve druhé půli předvádí zlepšený výkon. Hosté ovšem přesto mohli v 52. minutě nečekaně vyrovnat. Taylorův nepovedený centr se snesl na břevno Čechovy brány - český gólman nezasáhl, branková konstrukce ovšem Blues od pohromy zachránila.

Po hodině hry ještě prokličkoval obranou Chelsea Yakubu, rána z hranice šestnáctky mu ovšem nesedla a Čech zasahovat nemusel. Rozhodnutí přinesla v 66. minutě po akci střídajícího Arjena Robbena vlastní branka do té doby vynikajícího obránce Abela Xaviera.

Robben hru domácích rozhýbal a po jednom z jeho úniku a následném závaru visel třetí gól Chelsea deset minut před koncem na vlásku. Drogba ovšem zblízka napálil jen tyč. Přesto si útočná hvězda z Pobřeží slonoviny v tabulce střelců na sedmnáct zásahů polepšila. V 83. minutě tečoval jeho ránu z přímého kopu jeden z domácích obránců a Schwarzer neměl naději zasáhnout. Závěr ještě okořenil exhibicionista bez šatů, který vnikl na hrací plochu.

Lídr nezaváhal a potvrdil šestibodové vedení

Manchester United v letošní sezoně na domácím stadionu Old Trafford vyhrál už dvanácté utkání ze čtrnácti. Očekávaný výsledek se ovšem nerodil lehce. Domácí byli sice výrazně aktivnější - na gólmana předposledního týmu soutěže Charltonu vyslali jedenáct střel - ale ujaly se jen dvě.

Ve 24. minutě se po centru Patrice Evry z levé strany trefil zblízka k pravé tyči hlavou Korejec Park-Či Song. A až deset minut před koncem pojistil výhru Red Devils Darren Fletcher, který se prosadil po opakovaném centru Rooneyho opět hlavou. Náskok lídra před druhou Chelsea se tak ani po 27. kole nezměnil.

Třetí Liverpool už ztrácí na vedoucí tým šestnáct bodů, když zaváhal na hřišti devátého Newcastlu. Reds sice už v 6. minutě vedli, když skóroval Bellamy. Martins ale ve 26. minutě vyrovnal a zlepšenou formu Strak v posledních týdnech potvrdil Solano, který proměnil dvacet minut před koncem penaltu. Trápící se West Ham podlehl doma i poslednímu Watfordu.

Také Tottenham se trápí a propadá tabulkou stále hlouběji. Tentokrát nestačil na nováčka ze Sheffieldu, který doma vyhrál 2:1 zásluhou branek Hulseho a Jagielky. Hosté vedli díky Jenasovi, ale další zásah už nepřidali a sen o evropských pohárech se jim vzdaluje. Everton zdolal Blackburn 1:0.

V posledním sobotním utkání si poradil Portsmouth s hostujícím Manchesterem City a posunul se na sedmé místo v tabulce. Na šestý Reading má přitom jen dvoubodovou ztrátu. Domácí poslal do vedení už v 5. minutě Mendes, jenže cestu za třemi body zkomplikoval Portsmouthu už ve druhé půli Corradi. Výhru zachránil deset minut před koncem nigerijský střelec týmu Kanu.