Liverpool opět nezaváhal

Liverpool z posledních devíti zápasů vyhrál osm, má fantastickou formu a ještě navíc dokázal v posledním ligovém zápase jasně přehrát Chelsea. Ovšem Reds si byli vědomi toho, že i zápas s West Hamem, který se letos trápí, bude těžký. V sestavě Liverpoolu chyběli hráči jako Harry Kewell nebo Luis Garcia.

Na liverpoolské hře se to však nepodepsalo a hosté zahájili utkání velikým tlakem. Dlouhou dobu si však nedokázali vytvořit žádnou střeleckou pozici. Naopak West Ham hrál od začátku velmi opatrně a jeho pokusy o útočné akce byly spíše neškodné. Liverpool postupně zvyšoval tlak, ale všechny útočné akce hostí končily na hranici velkého vápna. Do prvních 23. minut se vešly hned čtyři rohové kopy, které měli na kontě pouze hosté.

S blížícím se koncem poločasu se začínala hra vyrovnávat. Obě mužstva kombinovala zejména ve střední části hřiště a pečlivě si střežila míč. Po rychlém vpádu do obrany domácích se po velkém závaru odrazil míč na nohy dobíhajícího Gerrarda, který však nedokázal míč nasměrovat do sítě a vybojoval pro Liverpool alespoň další rohový kop. Ve 34. minutě se West Ham konečně osmělil a z dálky pálil přízemní střelou Harewood. Míč jen těsně minul branku, kterou hájil Reina. O čtyři minuty později musel hostující brankář opět zasahovat po střele z přímého kopu a domácí získali první rohový kop, ze kterého ovšem nic nevytěžili. Ještě v nastaveném čase vystřelil po pohledné akci domácích Benayoun, ale Reina byl na místě.

Do druhého poločasu nastoupil Liverpool fantasticky a hned v první minutě se dostal do vedení. Po akci Crouche se dostal ke střele Kuyt a nádhernou ranou otevřel skóre. West Ham tak byl nucen více otevřít hru, ale místo vyrovnání udeřili o dvanáct minut později opět hosté, kdy se po nahrávce Riiseho prosadil Crouch. Chvíli poté ještě střílel z otočky Bellamy a jeho rána jen těsně minula branku domácích. Na druhé straně domácí McCartney prověřil pozornost Reiny. S postupujícím časem začal Liverpool získávat drtivou převahu a vypadlo to na jednoznačný zápas. Domácí se však dokázali vzepnout alespoň ke snížení, když nový muž na hřišti Kepa Blanco dokázal dát v 77. minutě první a jediný gól domácích. Ti se snažili ještě ve zbytku utkání o vyrovnání a vytvořili si i slušný tlak, ale na vstřelení branky to však nestačilo a tak si Liverpool odváží z West Hamu tři body.

Návrat gólmana Niemiho do branky Fulhamu skončil prohrou 0:2 na hřišti Sheffieldu United. Finský brankář, který od prosince laboroval se zraněním krku, inkasoval dvakrát během pěti minut, když se nejprve ve 20. minutě prosadila nová posila Sheffieldu Stead a následně zvýšil Tonge. Český brankář Jan Laštůvka se kvůli návratu Niemiho posadil jen na lavičku náhradníků Fulhamu.

Výsledky - 25. kolo:

Portsmouth - Middlesbrough 0:0
Reading - Wigan 3:2 (31. Ingimarsson, 51. Long, 88. Lita - 3. Heskey, 90+5. Landzaat)
Sheffield United - Fulham 2:0 (23. Stead, 28. Tonge)
West Ham United - Liverpool 1:2 (77. Kepa - 46. Kuijt, 53. Crouch)

[ 30. 1. 2007 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]