Čech udržel čisté konto, Chelsea postupuje

Brankář Petr Čech ve druhém utkání po sobě neinkasoval, když dnes ve 4. kole Anglického poháru pomohl londýnské Chelsea k výhře 3:0 nad třetiligovým Nottinghamem. Favorizovaný celek tak bez problémů postoupil do osmifinále. Arsenal bude muset o postup bojovat v opakovaném zápase s Boltonem, když dnes jen remizoval 1:1.

Chelsea potvrzovala papírové předpoklady od úvodních minut. Svůj tlak korunovala brankou Ukrajince Andreje Ševčenka, který se poprvé po svém letním příchodu střelecky prosadil ve dvou utkáních po sobě. Na konečných 3:0 ještě do poločasu upravili kanonýr Drogba, který se trefil přesně z přímého kopu, a dorážkou pod břevno mladík Mikel.

Čech, pro kterého to byl teprve třetí zápas po zranění hlavy, neměl příliš práce. Soupeř se na dostřel dostával jen sporadicky, a tak český gólman musel čelit jediné vážnější šanci. Střelu Agoga z deseti metrů však s přehledem kryl.

O postup budou muset ještě bojovat fotbalisté Arsenalu, kteří jen remizovali v souboji dvou ligových celků s Boltonem 1:1. Čeká je tak odveta na soupeřově hřišti. Celé utkání odehrál v dresu Arsenalu kapitán české reprezentace Tomáš Rosický.

Bolton se překvapivě ujal vedení, když rychlý protiútok zakončil Nolan. Arsenal potvrdil, že se mu střelecky daří především v závěrečné desetiminutovce. V 80. minutě se obránce Touré rybičkou položil do centrovaného míče a překonal brankáře Jääskeläinena. Žádný z týmů si pak již větší šanci nevypracoval.

Fotbalisté Manchesteru City si zajistili postup díky výhře 3:1 nad Southamptonem. Ten se sice dostal do vedení po lobu Jonese, ovšem domácí Vassel hned za tři minuty vyrovnal. Vítěznou branku pak těsně před poločasem vstřelil Barton a Beasley po změně stran přidal pojistku. Za hosty hrál od 63. minuty také český fotbalista Mario Lička.

Výsledek - 4. kolo:

Chelsea - Nottingham (III. liga) 3:0, Manchester City - Southampton (II.) 3:1, Arsenal - Bolton 1:1.