Čech při druhém startu udržel čisté konto

Brankář Petr Čech ve svém druhém utkání po zranění hlavy udržel čisté konto. V semifinále Ligového poháru dnes předvedl dva těžké zákroky a pomohl Chelsea k výhře 4:0 nad Wycombem Wanderers ze čtvrté anglické ligy. Dvěma zásahy přispěli k postupu favorita do finále kritizovaný útočník Andrej Ševčenko a Frank Lampard.

Čech neměl tolik práce jako v sobotním zápase s Liverpoolem, který byl jeho prvním startem po zranění, kvůli kterému byl 98 dní bez fotbalu. I tak musel proti hráčům Wycombe předvést své umění. Nejprve za stavu 1:0 skočil pod nohy dvojici hostujících útočníků a zmařil jim šanci na vyrovnání. Po změně stran pak nohou vyrazil nebezpečně se točící přímý kop. Poprvé po třech měsících tak mohl sklidit potlesk fanoušků Chelsea.

Ti oslavovali především ukrajinského střelce Ševčenka, který se postaral o oba zásahy Chelsea v prvním poločase. Nejprve vystihl chybnou rozehrávku hostů a samostatný nájezd na brankáře zakončil přesnou střelou k tyči. Dvě minuty před pauzou mu pak adresoval chytrou přihrávku Drogba a Ševčenko opět nezaváhal. Ukrajinec navíc po změně stran vyslal do sóla Lamparda, který si obhodil gólmana a mířil do prázdné branky. Těsně před koncem pak přidal druhou branku a uzavřel na konečných 4:0.

Finále Ligového poháru bude ve znamení londýnského derby. Chelsea se v něm střetne s jedním z dvojice Tottenham - Arsenal, které semifinálové zápasy teprve čekají.

Výsledek - semifinále, 2. zápas:
Chelsea - Wycombe (IV. liga) 4:0 (22. a 43. Ševčenko, 69. a 90. Lampard), první zápas 1:1, postupuje Chelsea

[ 23. 1. 2007 - ČTK / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]