Newcastle utrpěl debakl od druholigového Birminghamu

Tápající Newcastle, který je v aktuální tabulce anglické Premier League na jedenáctém místě, utrpěl ve 3. kole Anglického poháru krutý debakl s druholigovým Birminghamem. Papírově slabší celek smetl favorita, který dohrával v oslabení, 5:1. Ostatní prvoligové týmy v opakovaných zápasech uspěly.

Před více než týdnem přitom Newcastle uhrál na hřišti soupeře remízu 2:2, tentokrát se mu ovšem zápas absolutně nepovedl. Už po pěti minutách poslal Birmingham do vedení Mcsheffrey a těsně před poločasem si dal vlastní gól Solano.

Když se domácí ve druhé půli nadechovali k náporu a podařilo se jim snížit zásluhou Milnera, byl v 58. minutě vyloučen Taylor a lídr druhé ligy oslabené Straky krutě potrestal. V závěrečné půlhodině jim nastřílel tři branky a bez potíží postoupil do 4. kola. Tým, který ještě v minulé sezoně hrál Premier League, se může těšit na další duel s Readingem, domácí United vyprovázelo hučení nespokojeného St. James Parku.

Ostatní dva prvoligové týmy v souboji se soupeři z nižší soutěže uspěly. Fulham se sice natrápil na výhru nad druholigovým Leicestrem, ale do 4. kola prošel. Spasil ho až v 90. minutě Routledge, který upravil na konečných 4:3. Fulham přitom v úvodu druhé půle prohrával už 1:3, ale pak se dvakrát mezi 51. a 60. minutou prosadil Montella. Kohouti z Tottenhamu neměli práci s Cardiffem a po gólech Lennona, Keana, Malbranquea a Defoea rozdrtili hosty 4:0.

Anglický pohár - 3. kolo:

Newcastle - Birmingham 1:5 (0:2), Tottenham - Cardiff 4:0 (3:0), Fulham - Leicester 4:3 (1:2)