FA Cup: Oba prvoligové týmy postupují do 4. kola

V opakovaných zápasech 3. kola Anglického poháru uspěly oba prvoligové týmy, které dnes byly ve hře. V napínavých bitvách zdolalo nevyzpytatelné Middlesbrough Hull City a Manchester City druholigový Sheffield Wednesday.

Middlesbrough sice vedlo nad třetiligovým soupeřem v 57. minutě už 3:0, ale nakonec se ještě museli domácí strachovat o postup. Po gólech Hinese a Viduky se prosadil z penalty Yakubu, jenže hosté dvěma slepenými góly snížili na 2:3. Australský kanonýr Viduka znovo získal pro Boro dvougólový náskok, ale hostující Dawson zápas po sedmdesáti minutách hry zdramatizoval. Víc než snížení na 3:4 už ale hostující tým nestihl.

Také Manchester City měl práci s druholigovým soupeřem. Sheffield si vypracoval řadu šancí, ale dal jediný gól - v 51. minutě odpověděl na úvodní zásah Irelanda Bullen. O pět minut později ovšem rozhodl o výhře favorita Darius Vassell.

Anglický pohár - 3. kolo:

Barnsley - Southend 0:2 (0:1), Coventry - Bristol City 0:2 (0:1), Ipswich - Chester 1:0 (0:0), Manchester City - Sheffield Wed. 2:1 (1:0), Oldham - Wolves 0:2 (0:0), Plymouth - Peterborough 2:1 (2:1), Middlesbrough - Hull City 4:3 (1:0)