Chelsea na hřišti Aston Villy opět ztratila body

Hráči londýnské Chelsea potřetí za sebou ztratili body, když v úterní dohrávce 22. kola anglické Premier League pouze remizovali na hřišti Aston Villy 0:0. Na vedoucí Manchester United ztrácejí Blues šest bodů.

Blues uhráli nerozhodný výsledek už pošesté v sezoně, byť se tentokrát citelněji neprojevila Terryho absence v obraně. Chelsea se ovšem na Villa Parku zranil další obránce - Holanďan Boulahrouz odkulhal po půlhodině hry z trávníku s bolavým kolenem. Milan Baroš na druhé straně usedl jen na lavičku náhradníků a zahrál si posledních patnáct minut. Jeho tým nevyhrál v lize už dva měsíce, s jedenácti nerozhodnými výsledky je ovšem remízovým králem soutěže.

Stoprocentní gólovou šanci spálil už v 8. minutě Didier Drogba, který se po přesném centru Essiena ocitl sám před gólmanem Királym, jeho volej však mířil těsně nad. Střelecky aktivní je při neúčasti potrestaného Ballacka zejména Frank Lampard. Chelsea měla výrazně více ze hry, svého soupeře přestřílela do přestávky 14:1, gól ovšem v první pětačtyřicetiminutovce nepadl.

Ve druhé půli působí Chelsea stále unavenějším dojmem, přesto se nadále dostává do nebezpečnějších pozic. Nespasil ji ale ani střídající Andrej Ševčenko. Rozhodnout mohl po rohu v 76. minutě domácí Ridgewell, jeho hlavička však těsně minula pravou tyč Hiláriovy svatyně. Závěrečný tlak Blues už branku nepřinesl, v 90. minutě přestřelil zblízka Lampard.

Arsenal se po jasné výhře 4:0 nad Charltonem posunul na čtvrté místo, má ovšem stejně bodů jako pátý Bolton. Do sestavy Kanonýrů se po šesti týdnech vrátil francouzský útočník Thierry Henry, jenž měl problémy s kolenní šlachou, a hned se zapsal do střelecké listiny a navíc pro spoluhráče zařídil další dvě branky. Po půlhodině hry skončila dalekonosná rána Fabregase na tyči, k odraženému míči se v šestnáctce dostal Robin van Persie, ale byl faulován Sankofou. Následnou penaltu Henry bez potíží proměnil. Faulující hráč navíc musel předčasně pod sprchy.

Přesilovku využil Arsenal poprvé v poslední minutě první půle, když se po pasu Henryho prosadil v pokutovém území Justin Hoyte, který dal svůj první gól v Premier League v kariéře. V základní sestavě Gunners opět nastoupil Tomáš Rosický, ale svou střeleckou smůlu neprolomil (byť trefil tyč) a čtvrt hodiny před koncem byl střídán. Arsenal vystřelil na bránu Carsona desetkrát a přidal ještě dva góly - v 75. minutě pojistil výhru opět z penalty po faulu na Henryho van Persie a tentýž hráč v samotném závěru dokonal debakl hostí.

Výsledky - 22. kolo:

Arsenal - Charlton 4:0 (76. z pen. a 90. Van Persie, 30. Henry z pen., 45. Hoyte)
Aston Villa - Chelsea 0:0

[ 2.1.2007 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]