Ronaldo pomohl United k šestibodovému náskoku

Dva další góly v dresu Manchesteru United vsítil v sobotním zápase 21. kola Premier League Cristiano Ronaldo a pomohl tak svému týmu nejen k vítězství 3:2 nad Readingem, ale také k šestibodovému náskoku v tabulce nejvyšší anglické soutěže. Druhá Chelsea totiž jen remizovala s Fulhamem 2:2.

Ronaldo rozšířil svou letošní gólovou sbírku už na 12 tref, když na Old Trafford, kde se Reading představil poprvé po 50 letech, navázal dvěma zásahy na úvodní gól Oleho Gunnara Solskjaera. Zápas ještě v závěru zdramatizoval Lita, když vsítil druhou branku Readingu, ale domácí už vítězství nepustili.

Ani na druhý pokus se Chelsea nepovedlo tento týden získat tři body. Po úterní remíze s Readingem 2:2 zakončila stejným poměrem i zápas s londýnským rivalem z Fulhamu. Skóre otevřel v 17. minutě sváteční střelec Volz, který tak dal jubilejní gól s číslem 15.000 v historii Premier League. Někdejší hráč Schalke, kterého přivedl na ostrovy v roce 2000 Arsenal, skóroval v anglické lize teprve potřetí. Za svůj počin dostal zvláštní cenu od ligového sponzora společnosti Barclays, která navíc věnuje 15.000 liber na dobročinné účely podle výběru Fulhamu.

"Blues" stihli ještě do konce prvního poločasu vyrovnat zásluhou Roseniora, který se trefil do vlastní sítě, a ve druhé půli strhl vedení na stranu favorita Drogba, ale konečnou podobu výsledku dal v 84. minutě Bocanegra.

Třetí místo v tabulce hájí Bolton, který doma porazil Portsmouth 3:2, zatímco Liverpool utnul tottenhamskou sérii dvanácti vyhraných zápasů na White Hart Lane, když na půdě svého soupeře triumfoval 1:0. "Reds" se díky třem bodům posunuli na čtvrtou pozici v tabulce Premier League.

Pátý zůstává po překvapivé porážce 0:1 na hřišti Sheffieldu United Arsenal, který domácímu týmu podlehl gólem Nadeho čtyři minuty před přestávkou. V dresu "Kanonýrů" odehrál 83 minut Tomáš Rosický, ale kromě jedné žluté karty se jinak do statistik nezapsal.

Gólman Pavel Srníček po nečekaném záskoku za zraněného Givena tentokrát zůstal na lavičce Newcastlu, odkud sledoval vysokou porážku svého týmu 0:3 od Evertonu.

Průběh posledního letošního kola Premier League zkomplikoval déšť, kvůli němuž muselo být za stavu 1:1 přerušeno v 55. minutě utkání Watfordu s Wiganem.

Aston Villa přišla v poslední minutě o bod, Baroš si nezahrál

Gól v poslední minutě rozhodl o porážce Aston Villy na hřišti předposledního týmu anglické ligy Charltonu. Milan Baroš proseděl celý zápas na lavičce birminghamského celku.

Hosté sice od 40. minuty vedli díky Barryho brance z penalty, ale vstup do druhého poločasu jim vůbec nevyšel. V 57. minutě vyrovnal hlavou Darren Bent, jenž stejně jako předtím Barry vstřelil osmý gól v sezoně. Vzápětí střelec úvodní branky zápasu fauloval před vápnem unikajícího Rommedahla a byl vyloučen.

Charlton si pak vytvořil velký tlak, ale Aston Villa dlouho odolávala. Až v samém závěru střídající Hughes další hlavičkou překonal gólmana Királyho a potvrdil zlepšení, které tým prokazuje po příchodu trenéra Alana Pardewa. Při svém debutu na lavičce Charltonu proti Fulhamu přišel o výhru gólem v poslední minutě, nyní ji stejným způsobem jeho svěřenci vybojovali.

Výsledek - 21. kolo:

Charlton - Aston Villa 2:1 (57. D. Bent, 90. Hughes - 40. Barry z pen)
Blackburn - Middlesbrough 2:1 (9. Nonda, 74. McCarthy - 61. Yakubu z pen.)
Bolton - Portsmouth 3:2 (30. Faye, 40. Campo, 62. Anelka - 2. Taylor, 89. Cole)
Chelsea - Fulham 2:2 (35. vlastní Rosenior, 62. Drogba - 17. Volz, 84. Bocanegra)
Everton - Newcastle 3:0 (9. a 58. Anichebe, 62. P. Neville)
Manchester United - Reading 3:2 (59. a 77. C. Ronaldo, 33. Solskjaer - 38. Sonko, 90. Lita)
Tottenham - Liverpool 0:1 (45. Luís García)
West Ham United - Manchester City 0:1 (83. Trábilsí)
Sheffield United - Arsenal 1:0 (41. Nade)
Watford - Wigan přerušeno v 55. minutě za stavu 1:1