Chelsea remizovala s Readingem, United vedou o čtyři body

Ostře sledovaný zápas Chelsea s Readingem, jejichž poslední vzájemné měření sil odnesli vážným zraněním oba brankáři "Blues", skončil ve 20. kole Premier League nerozhodně 2:2. Největší hvězdou duelu na Stamford Bridge byl domácí útočník Drogba, který se postaral o oba góly svého týmu. Chelsea kvůli zaváhání s nováčkem ztrácí na vedoucí Manchester United už čtyři body. "Rudí ďáblové" totiž v úterý zdolali Wigan jednoznačně 3:1.

Chelsea se osmělila po dvou minutách hry, kdy Geremi zatáhl míč na polovinu soupeře a přihrál do šestnáctky Drogbovi. Útočník Pobřeží slonoviny namazal patičkou Lampardovi, ale ten nezamířil přesně. Ačkoliv se "Blues" v následujících minutách těšili výrazné převaze, do zakončení se nedostávali. Readingu proto zatrnulo až ve 13. minutě, kdy se nejprve pokoušel z hranice malého vápna prosadit Drogba a po něm střílel pravačkou vysoko nad břevno Kalou.

Reading se v prvním poločase prakticky nedostal ke střele, naopak v dresu Chelsea byl hodně vidět Drogba, který se zapojoval nejen do útočných akcí svého týmu, ale i bránění. Hosté sázeli na rychlý přechod středu hřiště a nakopávané balony, jejich akce ale končily na kopačkách pozorných obránců londýnského celku. Rušno bylo před brankou Readingu až v 29. minutě. Lampard našel dlouhým centrem Drogbovu hlavu, která těžce prověřila brankáře Hahnemanna. Stejný zakončovatel vystrašil soupeřova gólmana v 37. minutě, kdy jen těsně minul pravou tyčku, a definitivně se prosadil o pár vteřin později, kdy hlavou doklepl do sítě Lampardův centr.

[anketa id="144"]Chelsea měla výrazně navrch i ve druhém poločase a v prvním pěti minutách dokonce zatlačila soupeře na jeho polovinu, v 51. minutě se ale začali osmělovat i hosté, kteří několikrát nebezpečně provětrali obranu "Blues". Ta však všechny střely na Hilária zblokovala. Blízko k zásahu do černého měl v 57. minutě Sidwell, který využil dlouhého odkopu brankáře Hahnemanna. Jeho střela ale jen těsně minula pravou tyč Hiláriovy svatyně. O mnoho hůř bylo Modrým o deset minut později, kdy po krásném Littlově sólu a následném centru skóroval z hranice ofsajdu Lita.

Chelsea se poté probrala z letargie a zatlačila soupeře před jeho branku. Trvalo jí jen čtyři minuty, než náhradník Wright-Phillips našel krásným centrem Drogbovu hlavu a útočník Pobřeží slonoviny se dnes podruhé zapsal mezi střelce. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a v 86. minutě konečně udeřilo. Doylův centr si nešťastně srazil do vlastní sítě Michael Essien, a rozhodl tak o dělbě bodů.

United dovedl k triumfu střídající Ronaldo

O mnoho větší důvod k radosti měl ve druhý vánoční svátek Manchester United, který na Old Trafford přehrál Wigan 3:1. O triumfu červených barev rozhodl na začátku druhého poločasu dvěma trefami náhradník Cristiano Ronaldo, třetí zásah přidal v 59. minutě Solskjaer. Wigan už stihl jen reguloval nemilosrdný výsledek, když v nastaveném čase proměnil penaltu Baines.

Liverpool zaváhal, Arsenal už je třetí

Nepovedené představení má naopak za sebou Liverpool, který poprvé po sedmnácti vzájemných zápasech podlehl Blackburnu. Jediný gól utkání zaznamenal krátce po změně stran McCarthy. "Reds" momentálně ztrácejí v tabulce 16 bodů na vedoucí United.

Na třetí místo v tabulce Premier League se díky gólu Van Persieho posunul po duelu se srdnatě bojujícím Watfordem Arsenal. "Kanonýři" sice vedli po trefě Gilberta Silvy, který skóroval po rohovém kopu Rosického, ale Watford bleskově srovnal krok zásluhou Smithe a rozhodující gól si schoval na 83. minutu Van Persie. Brankář Watfordu Foster ještě zlikvidoval vyložené šance Adebayora a Hoyteho. Několik vydařených akcí předvedl i Rosický, na začátku druhého poločasu měl dokonce blízko ke gólu, ale brankář jeho prudkou střelu vnějším nártem vyrazil. V 79. minutě vystřídal českého záložníka Julio Baptista.

V dalším zápase porazil Portsmouth West Ham United 2:1. Oba góly vítězného celku vstřelil už v prvním poločase Primus. Z výhry ve stejném poměru se radoval také Tottenham, který zdolal Aston Villu, a připsal si tak dvanáctý domácí triumf za sebou. Dvojnásobným střelcem v řadách "Kohoutů" byl Defoe, Milan Baroš odehrál v dresu hostů celé utkání.

Letos poprvé od začátku utkání nastoupil do branky Newcastlu United Pavel Srníček, ale jednoduchou úlohu neměl. Jeho tým podlehl Boltonu na jeho hřišti 1:2. Přitom se zápas vyvíjel pro hosty dobře. Už v 8. minutě se prosadil Dyer, ale ve 33. minutě srovnal trefou do vlastní sítě Ramage a téměř po hodině hry stanovil konečnou podobu skóre domácí útočník Anelka.

Výsledky:

Chelsea - Reading 2:2 (38. a 72. Drogba - 67. Lita, 85. vl. gól Essien)
Tottenham Hotspur - Aston Villa 2:1 (58. a 77. Defoe - 81. Barry)
West Ham United - Portsmouth 1:2 (81. Sheringham - 16. a 38. Primus)
Blackburn Rovers - Liverpool 1:0 (49. McCarthy)
Bolton Wanderers - Newcastle United 2:1 (33. vl. gól Ramage, 57. Anelka - 8. Dyer)
Everton - Middlesbrough 0:0
Manchester United - Wigan Athletic 3:1 (47. a 50. Ronaldo, 59. Solskjaer - 90+2. z pen. Baines)
Sheffield United - Manchester City 0:1 (78. Ireland)
Watford - Arsenal 1:2 (23. Smith - 19. Silva, 83. Van Persie)

[ 26.12.2006 - eFotbal.cz | Foto: ČTK ]