Arsenalu vyšla odplata na jedničku

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Arsenalu porazili v osmifinále Anglického poháru na domácím hřišti Liverpool 2:1 a postoupili do čtvrtfinále. "Gunners" tak vyšla odveta za týden starou porážku z ligového duelu 1:5. V dalším kole narazí Arsenal na vítěze utkání Brighton - Hull. Dál jde i Everton, který si také doma poradil se Swansea 3:1 a ve čtvrtfinále narazí na Sunderland, jehož dres obléká i český obránce Ondřej Čelůstka.

Arsenal nasměroval k postupu už v šestnácté minutě Alex Oxlade-Chamberlain, který dopravil do branky míč odražený od kapitána hostů Stevena Gerrarda. Dvě minuty po změně stran využil zpětnou Chamberlainovu přihrávku Lukas Podolski a zvýšil na 2:0. Hosté už dokázali skóre jen zkorigovat. Přesně po hodině hry Gerrard z pokutového kopu potrestal faul Podolského na Luise Suáreze.

Everton poslal již po čtyřech minutách do vedení reprezentant Pobřeží Slonoviny Lacina Traoré, který gólem oslavil svůj první zápas v dresu Evertonu. Třiadvacetiletý útočník přišel do londýnského klubu v lednu na hostování do konce sezony z Monaka. Tam přitom po příchodu z Machačkaly neodehrál jediný duel. Na jeho branku do poločasu odpověděl přesnou hlavičkou Jonathan De Guzmán.

Po změně stran ale vrátil domácím vedení střídající Steven Naismith, který byl tou dobou na hřišti pouhé čtyři minuty. Konečnou podobu výsledku dal dvacet minut před koncem z penalty Leighton Baines.

Osmifinále anglického FA Cupu:

Arsenal - Liverpool 2:1 (16. Oxlade-Chamberlain, 47. Podolski - 59. Gerrard z pen.)
Everton - Swansea 3:1 (5. Traore, 65. Naismith, 72. Baines z pen. - 16. De Guzman)

TOP 10 gólmanů v Premier League, kolikátý je Čech?