Chelsea ukončila nadvládu City, kteří po třech letech doma nedali gól

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Manchesteru City prohráli ve šlágru anglické ligy s Chelsea 0:1 a klesli na druhé místo za Arsenal. V tabulce třetí Londýňané s brankářem Petrem Čechem se na soupeře bodově dotáhli a připravili mu první domácí ztrátu v sezoně, navíc ještě třikrát trefili brankovou konstrukci. City a Chelsea ztrácí na vedoucí Arsenal po 24. kole dva body.

Domácí začali aktivněji, ale nebezpečnější byli svěřenci Josého Mourinha. Po jejich protiútoku z 28. minuty ještě vytáhl Ramiresovu střelu gólman Hart, za čtyři minuty se už ale "Blues" díky Ivanovičovi radovali. Srbský bek se na hranici šestnáctky dostal k odraženému míči a tvrdou ranou se trefil přesně k tyči.

Chelsea mohla krátce před pauzou přidat druhý gól, ale Eto'o po Hazardově přihrávce napálil jen břevno. V úvodu druhé půle zachránila Harta branková konstrukce podruhé, tentokrát zastavila dalekonosný pokus Matiče. Potřetí trefil v dresu hostů tyč hlavou po rohovém kopu Cahill.

"Citizens", kteří v tomto ročníku nastříleli ve všech soutěžích 115 branek, se neobvykle trápili v koncovce. Čecha nejvážněji ohrozili v 73. minutě, kdy reprezentační jednička vytáhla Silvův přímý kop nad branku.

Manchesterský tým přerušili sérii osmi ligových výher a dvaceti zápasů bez porážky. V Premier League na svém stadionu neskóroval poprvé po od listopadu 2010 a po 61 utkáních. Chelsea naopak navázala na výhru 2:1 z úvodního říjnového měřeni sil v Londýně.