Man. United ani Chelsea nezaváhaly, Arsenal zklamal

Manchester United porazil v sobotním zápase 13. kola anglické Premier League Sheffield United na jeho hřišti 2:1 a udržel si v čele tabulky tříbodový náskok před obhájcem titulu londýnskou Chelsea. Ta doma zdolala West Ham United 1:0.

Arsenal opět na domácím Emirates Stadium ukázal, kde ho letos na podzim nejvíc tlačí bota. Přes množství šancí pouze remizoval s Newcastlem 1:1. Úvodní gól dali hosté - Kieron Dyer se prosadil po půlhodině hry ranou z hranice šestnáctky. Ve druhém poločase čaroval hostující brankář Shay Given, který mimo jiné zlikvidoval dvě gólové šance Henryho a Fabregase. Vyrovnal až v 70. minutě tentokrát střídající Thierry Henry, jenž se krásně trefil z více než dvaceti metrů z trestného kopu. Míč se po Henryho ráně odrazil od břevna a zapadl za záda bezmocného Givena. Další gól už ale domácí přidat nestihli, byť přestříleli soupeře 25:2.

Vedoucí Manchester United nezaváhal, byť o své výhře na hřišti nováčka rozhodl až čtvrt hodiny před koncem. Podruhé v utkání se prosadil probouzející se kanonýr Wayne Rooney. Sheffield šel přitom rychle do vedení - už ve 13. minutě se prosadil Gillespie. Rooney vyrovnal po půlhodině hry ranou zblízka a rozhodující branku přidal z podobné pozice po centru Evry. Mladý útočník se trefil pošesté v posledních sedmi utkáních.

Chelsea rovněž nezaváhala, Fulham nedostal šanci od Manchesteru City

Londýnské Chelsea stačil na výhru nad Hammers jediný gól. Po dvaceti minutách fauloval Daniel Gabbidon z West Hamu Didiera Drogbu. Kamerunec Geremi se z následného volného přímého kopu trefil zhruba z dvaadvaceti metrů krásně do pravého horního rohu. Chelsea má v tabulce 31 bodů, svěřenci Alexe Fergusona o tři více.

Manchester City porazil desátý Fulham a přiblížil se svému soupeři v tabulce na jediný bod. Diváci viděli na City of Manchester Stadium čtyři branky, domácí vyhráli 3:1 a plný bodový zisk si připsali teprve počtvrté v sezoně. Skóre otevřel už ve 12. minutě Bernardo Corradi, který se prosadil střelou zhruba z dvanácti metrů po pasu Samarase. Tentýž hráč přidal jako přes kopírák i druhý gól ve 32. minutě - tentokrát ho v šestnáctce přesně našel Joey Barton. Ital, který přišel v létě z Valencie, konečně protrhl střeleckou smůlu a v dresu City zaznamenal první dvě branky.

Po poločase vedli domácí už 3:0, když se těsně před poločasovým hvizdem prosadil autor gólové asistence u předchozí branky Barton. Ve druhé půli ještě hosté zápas zdramatizovali. Po Helgusonově hlavičce přeloboval po více než hodině hry vyběhnuvšího gólmana Weavera Collins John. K ničemu dalšímu už je ale domácí nepustili.

Hráči City byli tentokrát lepší ve všech činnostech, svého soupeře přestříleli (na střely na branku vyhráli 7:2) a měli i častěji míč na svých kopačkách. Manchesteru City se letos na podzim daří jen na domácím hřišti, kde dosud neprohrál, venku svěřenci Stuarta Pierce naopak získali jediný bod. Po výhře nad Fulhamem se přesto posunuli na dvanácté místo v tabulce.

Ve zbývajících utkáních porazil Everton Bolton 1:0, Portsmouth doma zdolal nováčka z Watfordu 2:1 - utkání rozhodl proměněnou penaltou v předposlední minutě LuaLua - a Reading si poradil s Charltonem 2:0. Portsmouth tak vystřídal na třetím místě Arsenal.

V posledním sobotním zápase uhrál Liverpool jen bezbrankovou remízu na hřišti Middlesbrough. V 53. minutě spálil největší šanci domácích Yakubu, který nedokázal pohodlně vrátit do sítě míč vyražený Reinou. Yakubu po nebezpečné hlavičce Euella trestuhodně promáchl. Liverpool měl více ze hry a víc šancí, ale ani hosté se nedokázali gólově prosadit. V 82. minutě mohl rozhodnout střídající Crouch, po jehož hlavičce byl už gólman Schwarzer překonán, ale na brankové čáře za něj zaskočil Woodgate. Liverpool je po sobotní remíze devátý.