Znovu Lambert! Chelsea popravil z přímého kopu

Krásná rána útočníka Rickieho Lamberta z přímého kopu zajistila Southamptonu vítězství 2:1 nad favorizovanou Chelsea. Blues v tabulce Premier League po 31. kole klesli na čtvrtou příčku.

Southampton na domácím St. Mary´ s setnul hlavu Manchesteru City i Liverpoolu a od začátku utkání s Chelsea se zdálo, že si brousí zuby na skalp dalšího giganta. Saints hýřili pohybem a u většiny míčů byli rychleji než jejich soupeř.

Do prvního zakončení se dostal Lambert, ale jeho střelu ještě stačila obrana odvrátit na rohový kop. Nevýrazní Blues však kapitulovali po 23 minutách, kdy se uvnitř pokutového území prosadil Jay Rodriguez.

O vedení však domácí brzy přišli, jelikož po rohovém kopu Marka Marina neuhlídali Johna Terryho, který oslavil svůj návrat do základní sestavy vyrovnávací brankou.

Za další dvě minuty se však skóre měnilo znova, když Lambert prokázal, že není pouze klasickým zakončovatelem do pokutového území, ale technickou ránou z přímého kopu překonal Petra Čecha podruhé.

Chelsea ve druhém poločase převzala útočnou aktivitu, ale domácí bránili pozorně a před vlastní brankou mnoho nebezpečí nedopustili. K nadějné střele se dostal Victor Moses, ale jeho technický oblouček pod břevno vyškrábl Kelvin Davis, který v poločase vysřídal zraněného Artura Boruce.

Southampton dokázal rozmělnit i závěrečný nápor Blues, do branky se nevešel míč ani z přímého kopu Franka Lamparda.