Drogbův hattrick dotáhl Chelsea k jasnému vítězství

Útočník Didier Drogba měl hlavní zásluhu na vítězství Chelsea v zápase 12. kola Premier League s Watfordem, které úřadující mistr vyhrál 4:0. Reprezentant Pobřeží slonoviny se v něm blýskl hattrickem, čímž pronikl do čela tabulky střelců nejvyšší anglické soutěže.

Drogba rozhodl o výsledku utkání už prakticky v prvním poločase, kdy vsítil dvě branky, a pomohl tak Chelsea na několik hodin bodově srovnat krok s vedoucím Manchesterem United. Ten však ještě v sobotu dokázal zvítězit na hřišti Blackburnu a odskočit opět na rozdíl tří bodů. Třetí gól "Blues" přidal v 52. minutě Ukrajinec Andrej Ševčenko a skóre utkání uzavřel v 69. minutě opět Drogba.

Chelsea se díky vítězství nad Watfordem stala teprve druhým týmem v historii Premier League, který neprohrál 50 ligových domácích utkání v řadě. "Blues" naposledy utrpěli na Stamford Bridge porážku v únoru 2004, kdy jim tři body vyrval Arsenal. Absolutní rekord v domácí neporazitelnosti drží Liverpool, jenž v letech 1978-1981 neprohrál doma celkem třiašedesátkrát za sebou.

Posun v tabulce zaznamenala po dvanácti utkáních také Aston Villa, která se díky vítězství 1:0 nad Evertonem vyšvihla na třetí místo. Milan Baroš a Patrik Berger proseděli celé utkání na lavičce náhradníků. Rivalové Aston Villy v boji o přední příčky naopak zaváhali - Bolton neudržel na hřišti Sheffieldu United dvougólový náskok a remizoval 2:2, Portsmouth zase uhrál doma jen bod s Fulhamem.

West Ham, který si minulý týden poradil s Arsenalem 1:0, prohrál stejným poměrem v Middlesbrough, Newcastle remizoval bez branek s Manchesterem City a Wigan zdolal Charlton 3:2.

Vedoucí tým anglické ligy Manchester United dnes zvítězil na stadionu fotbalistů Blackburnu 1:0, jedinou branku zápasu 12. kola vstřelil Louis Saha. Manchester si tak před londýnskou Chelsea nadále drží náskok tří bodů.

Výsledky:

Manchester City - Newcastle 0:0
Chelsea - Watford 4:0 (27., 36. a 69. Drogba, 52. Ševčenko)
Everton - Aston Villa 0:1 (42. Sutton)
Middlesbrough - West Ham 1:0 (74. Maccarone)
Portsmouth - Fulham 1:1 (74. Cole - 57. Knight)
Sheffield United - Bolton 2:2 (70. Hulse, 73. Kazim-Richards - 34. Diouf, 59. Davies)
Wigan - Charlton 3:2 (13. McCulloch, 41. Camara, 78. Jackson - 52. D. Bent, 90. M. Bent)
Blackburn - Manchester United 0:1 (64. Saha).

[ 11.11.2006 - Reuters / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]