Skvělý Touré dotáhl Citizens k výhře v Newcastlu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Manchester City v úvodním zápase 17. kola Premier League vyhrál 3:1 na St. James´ Parku nad Newcastlem United. Obhájce ligového titulu táhl za třemi body Yaya Touré, autor třetí branky Citizens.

Utkání na St. James´ Parku začalo hodně zostra z obou stran. Přestože trenér Manchesteru City Roberto Mancini po prohraném derby s United kritizoval brankáře Joea Harta, anglický reprezentant v úvodu své spoluhráče podržel.

Gólman Citizens nejprve lapil střelu Papisse Cissého a o malou chvíli později se stihl přemístit i proti dorážce Mika Williamsona.

Hosté však brzy začali rozkládat obranu „strak“, dařilo se zejména dvojici Samir Nasri a Sergio Agüero. Po perfektním pasu Yayi Tourého za obranu našel Nasri před brankou Agüera, který zakončoval do odkryté sítě a poslal Manchester City do vedení.

Oba hráči si vzájemnou spolupráci zanedlouho zopakovali, ovšem argentinský forvard tentokrát v dobré pozici branku minul. Ještě do poločasu se však hosté přece jen dočkali, když po rohovém kopu Davida Silvy vyskočil nejvýš Javi García a jeho hlavička i přes snahu Davide Santona zapadla do branky.

Newcastle začal druhý poločas velkým náporem. Těsně nad břevno pálil Demba Ba, Santon svojí střelou minul levou tyč Hartovy branky. Snaha domácích o kontaktní gól byla odměněna poté, co Fabricio Coloccini vrátil naslepo před branku míč po rohovém kopu, hostům nesklapla ofsajdová past a Ba hlavičkou chytře přeloboval Harta.

Po snížení Magpies se hra opět zklidnila. Hart musel řešit střílený centr Jonase Gutierreze, ale jinak mu domácí příliš starostí nečinili.

Vítr z plachet vzal Newcastlu definitivně třetí zásah Citizens. Silva vyslal přihrávkou do strany Pabla Zabaletu, jehož centr přetavil v gól Yaya Touré.

Premier League - 17. kolo:

Newcastle - Manchester City 1:3 (51. Ba - 10. Agüero, 39. Javi García, 78. Y. Touré)
Liverpool - Aston Villa 1:3 (87. Gerrard - 29. a 51. Benteke, 40. Weimann)
Manchester United - Sunderland 3:1 (16. Van Persie, 19. Cleverley, 59. Rooney - 72. Campbell)
Norwich - Wigan 2:1 (15. Pilkington, 64. Hoolahan - 51. Maloney)
QPR - Fulham 2:1 (52. a 68. Taarabt - 88. Petrič)
Stoke - Everton 1:1 (52. Jones - 36. vlastní Shawcross)