Tottenham ve šlágru kola porazil Liverpool

Na White Hart Lane se ve středu večer odehrál zápas mezi dvěma týmy, které tradice staví výš než na současné sedmé, respektive jedenácté místo, alespoň dle mínění jejich fanoušků. Spurs Andre Villas-Boase rozhodně pomýšlení na vyšší příčky, to samé lze říci i o týmu Brendana Rodgerse.

Zápas začal pěkně zostra, oba týmy se navzájem nešetřily. Už v sedmé minutě se rozběhl Gareth Bale, poradil si s několika hráči a naservíroval míč před prázdnou bránu, kde byl Aaron Lennon, 1:0. Bale ve své aktivitě neustával a Liverpool si s ním nevěděl rady. Brankář Pepe Reina jen s námahou vyrazil přímý kop velšského fotbalisty, před dotírajícím Jermainem Defoe stačila obrana Liverpoolu míč uklidit.

Po třinácti minutách se ke slovu dostali i Reds, střelu Luise Suáreze Hugo Lloris vyrazil. O chvíli později měl dobrou příležitost vyrovnat Jordan Henderson, ale zbytečně se nechal rozhodit dotírajícím Kylem Walkerem a z dvaceti metrů a z výborné pozice minul branku soupeře. Ze stejné vzdálenosti si na druhé straně hřiště postavil míč k přímému kopu Gareth Bale, prostřelil zeď a vše co mu stálo v cestě a zvýšil náskok domácích.

V dresu domácích nadále hrozil Defoe, naštěstí pro hosty mířil při další šanci jen vedle. Na levé straně obrany Liverpoolu nastoupil Stewart Downing, který chyboval u prvního gólu. To se snažil napravit v dalším průběhu prvního poločasu, když podnikal nebezpečné průniky po své straně. Po jednom takovém naservíroval míč před branku, ale ani Raheem Sterling ani Suárez na něj nedosáhli.

V jednu chvíli už se zdálo, že se Liverpoolu bude radovat z gólu, ale Suárezovu střelu na poslední chvíli z brankové čáry vykopl Walker. Druhá půle probíhala v relativním poklidu až do 72. minuty, kdy si dal hrdina předchozích okamžiků Bale vlastní gól. Jonjo Shelvey zahrával rohový, míč na bránu hlavičkoval Steven Gerrard. Na brankové čáře stojící Lennon chtěl míč poslat do bezpečí, ale místo toho jen nastřelil Balea do obličeje a od něj se míč odrazil za brankovou čáru.

Liverpool měl zanedlouho velkou příležitost vyrovnat, to když míč po nůžkách Daniela Aggera spadl k Suárezovi, ale ten z voleje přestřelil. Liverpool vycítil šanci na vyrovnání a tlačil se dopředu, střela Jose Enriqueho z dvaadvaceti metrů jen těsně minula tyč domácí branky. Domácí si nakonec přes tlak hostí výhru uhlídali a připsali si do tabulky tři body.