Benítez Chelsea neprobudil, remizovala bez gólů se Citizens

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Nový trenér Chelsea Rafael Benítez neměl na lavičce svého nového zaměstnavatele nijak oslnivou premiéru. Jeho Blues v zápase 13. kola Premier League na domácím Stamford Bridge pouze remizovali 0:0 s Manchesterem City, přičemž za celé utkání vyslali pouze jednu přesnou střelu na branku.

Nový trenér Chelsea v základní sestavě žádné rázné změny neudělal, nechyběl v ní jeho bývalý sveřenec z Liverpoolu Fernando Torres ani český reprezentační gólman Petr Čech. V sestavě Citizens nastoupil od začátku utkání jindy střídající žolík Edin Džeko.

V první půli se zdálo, že příchod nového kouče fotbalisty Blues příliš neprobudil. Mnohem více ze hry měli hosté, kteří také byli před Čechovou brankou nebezpečnější. První šanci měl David Silva, který netradičně zkoušel střílet hlavou, ale pouze nad branku.

O chvíli později vystihl na půlící čáře rozehrávku Chelsea Pablo Zabaleta, zatáhl míč dopředu, vyměnil si jej s Džekem a vyslal střelu na Čecha, který míč nohou vyrazil na roh.

Chelsea v prvním poločase brankáře Joea Harta příliš neohrozila. Řešit musel pouze střelu Davida Luize z přímého kopu, ale s pokusem z velké vzdálenosti doprostřed branky neměl problém.

Ve druhém poločase už se Blues tlačili dopředu více, ale vyložené šance stále ne a ne přijít. Ke střele z hranice pokutového území se dostal Torres, ale vypálil pouze tvrdě nad branku.

Manchester City i po pauze držel míč více ve své moci, ale Chelsea odolávala. Čech musel likvidovat sražený centr Jamese Milnera, který reflexivně vyrazil.

Domácí využívali k útočení spíše protiútoky, než-li soustavný tlak. Po jednom z brejků se dostal do zakončení obránce Ashley Cole, ale jeho projektil vytáhl Hart konečky prstů nad břevno.

Už v nastaveném čase mohl rozhodnout hostující zadák Matija Nastasić, ale jeho hlavičku po rohovém kopu Silvy opět lapil do svých rukavic Čech.