Arsenal inkasoval v bláznivé přestřelce 5 gólů a přesto postoupil

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Reading vedl po 37. minutách hry nad favorizovaným Arsenalem o čtyři góly a zdálo se, že kráčí za postupem do dalšího kola Ligového poháru. "Kanonýři" se však zvedli, do konce normální hrací doby vyrovnali na 4:4 a šlo se do prodloužení, ve kterém padly ještě čtyři další branky. Neuvěřitelnou přestřelku nakonec ovládl Wengerův výběr poměrem 7:5, když k tomu pomohl Theo Walcott hattrickem, Chamakh přidal další dva zásahy a do střelecké listiny se zapsali také Giroud a Koscielny.

"Neuvěřitelný zápas," komentoval Walcott duel, v němž Arsenal inkasoval čtyřikrát do 37. minuty. Obrat nastartoval až v nastavení první půle právě reprezentační útočník Walcott. Další branku dal Giroud v 64. minutě, v drtivém finiši snížil v 89. minutě Koscielny, který tím napravil vlastní gól z prvního poločasu, a v poslední sekundě Walcott vyrovnal.

Chamakh pak poslal Arsenal, který hrál stále bez zraněného Tomáše Rosického, ve 103. minutě poprvé do vedení, ale Progrebňak znovu vyrovnal. Jenže Walcott si schoval i svoji třetí trefu v zápase do nastaveného času a pak ještě Chamkh výsledek zpečetil. Zápas byl pro tým Arséna Wengera i generálkou na sobotní ligový šlágr s Manchesterem United.