Rooney a Džeko táhli své týmy za výhrami

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Útočník Manchesteru United Wayne Rooney byl hlavní postavou utkání se Stoke. Anglický reprezentant si připsal první dvě ligové branky v tomto ročníku, vlastní gól i přihrávku a podílel se na výhře 4:2.

Už po deseti minutách Rooney nechtěně překonal gólmana De Geu, ve 26. minutě však trefou do správné branky vyrovnal. Skóre otočil těsně před přestávkou další domácí kanonýr Van Persie a po přestávce přidal Welbeck třetí zásah. Stoke sice díky Kightlymu duel zdramatizovalo, ale poslední slovo patřilo v 65. minutě opět Rooneymu.

Mistrovský Manchester City dokázal i v oslabení otočit duel na hřišti West Bromwiche a díky střídajícímu Edinu Džekovi zvítězil 2:1. Hosté nezačali dobře a ve 23. minutě dostal červenou kartu záložník Milner. West Bromwich navíc poslal do vedení v 67. minutě Long. Bývalý teplický útočník Džeko se ale znovu předvedl jako dokonalý žolík. Zhruba minut po příchodu na hřiště vyrovnal a v poslední minutě zajistil City vítězství.

Liverpool se na pátý pokus dočkal premiérové domácí výhry v ligové sezoně a díky první soutěžní trefě sedmnáctiletého Sterlinga porazil 1:0 nováčka Reading.

Arsenal bez zraněného Tomáše Rosického prohrál na hřišti Norwiche 0:1 a z devátého místa ztrácí na vedoucí Chelsea už deset bodů. O premiérové výhře domácích v tomto ročníku rozhodl v 19. minutě útočník Holt.

Anglická liga - 8. kolo:
Tottenham - Chelsea 2:4 (47. Gallas, 54. Defoe - 66. a 69. Mata, 17. Cahill, 90.+1 Sturridge)
Fulham - Aston Villa 1:0 (84. Baird)
Liverpool - Reading 1:0 (29. Sterling)
Manchester United - Stoke 4:2 (27. a 65. Rooney, 44. Van Persie, 46. Welbeck - 11. vlastní Rooney, 58. Kightly)
Swansea - Wigan 2:1 (65. Pablo, 67. Michu - 69. Boyce)
West Bromwich - Manchester City 1:2 (67. Long - 80. a 90.+2 Džeko)
West Ham United - Southampton 4:1 (46. a 72. z pen. Noble, 48. Nolan, 87. Maiga - 63. Lallana)
Norwich - Arsenal 1:0 (19. Holt)