Manchester United v Liverpoolu otáčel, rozhodl Van Persie

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Ani v pátém ligovém kole si Liverpool nepřipsal první letošní ligovou výhru a navzdory výbornému výkonu prohrál s Manchesterem United.

Chelsea vystřelil tři body až pět minut před koncem Cole

Reds byli přitom prakticky celé utkání lepší a zejména první poločas to jasně demonstroval. Hostující Manchester působil zcela bezradně, prohrál souboj o střed pole a většinu času se jen hluboce bránil výpadům svého soupeře. Poprvé zahrozil Luis Suárez, ale jeho nebezpečný centr před bránu hráči hostí s potížemi odvrátili.

Obrovskou šanci spálil v deváté minutě hry Steven Gerrard, který si naběhl na přízemní rohový kop Jonja Shelveyho a pálil jen těsně vedle. Pouze špatné zpracování pak připravilo o vyloženou šanci útočníka Fabia Boriniho.

Ani nebezpečný přímý kop Naniho velkému náporu Liverpoolu nezabránil. Osud utkání tak vzal do rukou až Shelvey, který krátce před půlí nebezpečně zajel do Jonnyho Evanse a zblízka si prohlédl červenou kartu, čímž svůj tým značně oslabil.

[img id="39478"]
Reds se však nevzdali, ještě před přestávkou se dobrou střelou prezentoval Suárez a po nástupu do druhé půle šli domácí do vedení, když se po akci Glena Johnsona dostal k míči Gerrard a zamířil přesně.

Z vedení se ale domácí radovali jen pár minut, než na pravé straně pěkně zakombinoval Rafael da Silva a nechytatelnou střelou na zadní tyč srovnal stav utkání na 1:1.

Liverpool i v deseti bušil do plných, dobrými střelami se prezentovali Suárez a také mladičký Suso. Zápas však rozhodla penalta, před kterou Luis Antonio Valencia v pokutovém území podstoupil souboj s obráncem Johnsonem a upadnul. Opakované záběry odhalily, že pokud vůbec došlo k nějakému kontaktu, byl jen minimální.

Robin van Persie pokutový kop v každém případě proměnil a nasměroval svůj tým za třemi body. Na tom už nic nezměnila ani šance Martina Kellyho, jenž po centru Johnsona hlavičkoval těsně vedle.