Manchester City vyhrál, kouč Pearce si oddychl

Branka Richarda Dunnea z prvního poločasu rozhodla v pondělní dohrávce 10. kola anglické Premier League o vítězství domácího Manchesteru City nad Middlesbrough v poměru 1:0. Manchester City dosáhl na první vítězství po třech zápasech.

Kapitán City se prosadil hlavou ve 23. minutě po rohu Joeyho Bartona a trenér domácích Stuart Pearce, který byl po nevydařené serii zápasů pod tlakem, si mohl oddychnout.

Middlesbrough mohlo přesto několikrát vyrovnat. Nejblíže ke gólu byl náhradník Massimo Maccarone, který dvakrát trefil tyč. Po nevydařených výkonech přišlo na domácí mužstvo nejméně diváků od stěhování z Maine Road v roce 2003 - přesto duel shlédlo více než 36 tisíc lidí.

Hráči City začali nervózně, ale do vedení je mohl rychle poslat Paul Dickov, jehož pokus v úvodu utkání gólman Schwarzer vyrazil jen konečky prstů. O chvíli později se v dobré šanci neprosadil Samaras. O minutu později už to ovšem bylo po hlavičce Dunnea 1:0.

Hostující tým se po přestávce zlepšil, ale stále se trápí zejména útočné duo Yakubu, Euell. V závěru spálil dvě šance na pojištění výsledku střídající Darius Vasell, ale podobně se vedlo na druhé straně již zmíněnému Maccaronemu, který dvakrát nastřelil brankovou konstrukci. Mezi tři tyče se ovšem hosté za celý zápas netrefili ani jednou.

Manchester City je v tabulce třináctý, dvě místa před svým dnešním soupeřem.